www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6650&kat=1
Kaarmal maha põlenud talumajas hukkus vana mees

Soomlasele müüdud majas viimaseid päevi elanud taat jäi kolmapäeva hilisõhtul seni teadmata põhjusel süttinud majas põlengusse ja hukkus.

Kolmapäeva hilisõhtul kell pool üksteist helistas Saaremaa päästeteenistuse häirekeskusesse meesterahvas Kaarma külast ja teatas, et põleb naabruses asuv elumaja. Naabrimehe sõnul kostis tema elupaigani praksumist, kõne lõpus nägi ta ka juba leeke.

Sündmuspaigale kihutas tosin Kuressaare päästetöötajat neljal tuletõrjeautol, lisaks kiirabi ja politsei. 11 minuti pärast, kui tuletõrjujad kohale jõudsid, oli ühekordse talumaja eteniidiga kaetud roogkatus juba sisse langenud ning osaliselt purustanud ka hoone vahelaed.
Päästetöötajad asusid suruõhuvahu ja märja veega kustutama hoone seinu ja siseruume, kust leegid välja käisid. Samuti takistati tule levik kõrvalhoonetele.

Pärast leekide tõkestamist otsisid hingamisaparaatidega varustatud tuletõrjujad läbi talumaja eluruumid, kuid arvatavalt hoones olnud majaperemeest ei leidnud. Kustutustöödel osalenud Jüri Zabellevits märkis, et esialgu ei pääsenud tuletõrjujad ligi maja külge ehitatud laudale. Kui see kolmveerand tundi hiljem aga õnnestus, leidsid päästeametnikud 1932. a. sündinud Arnoldi surnukeha. Puudekuurina kasutuses olnud lauda kaudu kahjutulest pääseda üritanud majaperemees oli ilmselt vingu tõttu kokku vajunud elumaja laudast eraldava ukse juures.

Naabrimees, kes üksi elanud Arnoldit pea igal õhtul vaatamas käis, rääkis, et nädala alguses maja soomlasele maha müünud majaperemehe liikumisvõime oli haigete jalgade tõttu piiratud.

Majast jäid järele seinad ning osaliselt eluruumide kohal asuv vahelagi. Tuletõrjujad päästsid ka majaseina ja naabruses asuva sauna kõrval seisnud küülikupuurid viie hirmunud loomakesega.

Tulekahju asjaolude väljaselgitamisega tegeleb politsei. Jüri Zabellevitsi sõnul sai põleng arvatavasti alguse elutoast.

Kaarma tulekahju ohver on tänavu juba neljas tules hukkunud saarlane.

Mehis Tulk Meie Maa 12-10-2001