www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6638&kat=1
Kuressaare kesklinna büroohooneid soovib ehitada kaks firmat

Kuressaare kesklinna kruntide hoonestusõiguse pärast konkureerivad osaühingud Saare Kinnisvara ja Arco Vara Tartu Kinnistud.

Linnavalitsuse korraldatud eelläbirääkimistega pakkumisele hoonestusõiguse seadmiseks Tallinna 8 asuvale 1133 m2 kinnistule ja Raekoja 10 asuvale 2178 m2 kinnistule, laekus mõlemale kaks avaldust.

"Nii Saare Kinnisvara kui Arco Vara Tartu Kinnistud esitasid oma pakkumised mõlemale krundile," ütles linnavalitsuse pressiesindaja Reet Truuväärt. Ta kinnitas, et pakkumised olid tehtud normikohaselt ja mõlema firmaga jätkuvad läbirääkimised.

"Tallinna 8 osas toimuvad läbirääkimised sel reedel, Raekoja 10 üle 19. oktoobril," lisas Truuväärt.

Kinnistute hoonestusõiguse tähtajaks on 49 aastat ning hoonestusõiguse aastatasu algsuurus on 40 000 krooni.
Vastavalt linna detailplaneeringule on võitja kohustatud Tallinna 8 krundile püstitama hoone 15. oktoobriks 2002, Raekoja 10 ehitis peab valmima 1.juuniks 2003. Mõlemad majad peavad olema äri- või büroohooned ja mitte kõrgemad kui kaks ja pool korrust.

Ehituse käigus peab kasvama jääma enamik praegu neil platsidel kasvavaid puid ja hooned peavad sulanduma linnapilti vastavalt linna detailplaneeringule.

Tallinna 8 asus varem kaks hoonet, kus ühes oli 1939. aastani linna algkool ja teises emade ja väikelaste kodu. Raekoja 10 krundil asusid mitmed elumajad.

Heli Salong Meie Maa 11-10-2001