www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6627&kat=1
SSMA taotleb toetust tennisele ja jalgpallile

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon (SSMA) taotleb Saarte mängude peasponsorilt NatWest pangalt 50 000 krooni suurust toetust tennise ja jalgpalli arendamiseks.

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IIGA) treeneri projektiga toetatakse liikmessaarte mängude programmi kuuluvaid nõrgemaid spordialasid, eesmärgiga tõsta nende konkurentsivõimet Saarte mängudel.

SSMA juhatuse esimees Raivo Kallas ütles, et tennis ja jalgpall ei ole seni Saarte mängudel olnud meie jaoks edukad alad, seepärast saab treeneriprojekti raames esitada ka taotluse nende toetamiseks. “Lisaks on mõlemad alad Saaremaal tõusuteel ja arengujärgus,” märkis Kallas.

Samas avaldasid juhatuse liikmed lootust, et toetuse saamisel saadetakse tulevikus ka mõni tennisist Saarte mängudele võistlema, sest seni ei ole Saaremaa sellel alal esindatud olnud.
Kallas ütles, et juhatus pole veel otsustanud, kuidas taotluse rahuldamisel 50 000 krooni jalgpalli ja tennise vahel ära jagatakse. “Määravaks saab alade nägemus ja selleks peavad nad esitama juhatusele oma visiooni,” selgitas Kallas.

Kahe aasta jooksul on NatWest panga treeneriprojekti raames saanud toetust neli Saaremaa spordiala: mullu ujumine, purjetamine ja lauatennis ning tänavu korvpall.

2001. aastaks IIGA poolt toetusteks eraldatud 10 000 naela jagunes seitsme saare vahel. Spordialadest said raha tennis, laskmine, kergejõustik, korvpall, sulgpall ja ujumine. Neli aastat kestnud programmi raames on IIGA toetanud assotsiatsiooni kuuluvate saarte sporti 40 000 naelaga.

Alver Kivi Meie Maa 11-10-2001