www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6581&kat=1
Õpetajaid lõbustati sanatooriumi ja õllega

Rahvusvahelist õpetajate päeva tähistamiseks vahetasid koolid eile, nagu ikka, pedagoogide ja abituuriumi kohad. Õpetajaile pakuti võimalusi päeva värvikaks sisustamiseks.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetajatel tuli grupitööna paberile panna, mis on neid õpilaste käitumises häirinud ja nende tööd raskendanud. “Et me samasse ämbrisse ei astuks ja ikka lihtsam oleks,” kõlas selgitus õpetaja Riinu Räimelt. Tunni teises pooles söödi Ühispanga poolt saadetud torti.

Pärast koolitundi sõidutati õpetajad bussiga sanatooriumi Saaremaa Valss. Pärast juhataja Enn Rettau tervitust ja raviasutuse tutvustust said pedagoogid kulutada kaloreid jõusaalis ja basseinis ning proovida osavust keeglirajal.

“Selle mõtte peale tuli direktor. Lihtsalt oli vaja mingit kohta, kus nad saaksid oma päeva veeta ja see tundus kõige sobivam – siis ei tule nad siia segama,” arvas uus direktor Risto Alt.

Kuressaare gümnaasiumi õpetajad käisid külas Saaremaa õlletehasel ja noortekeskusel. “Õlletehases meeldis neile väga. Nad said degusteerida 120 liitrit erinevaid õllesorte ja lõpuks puhusid… Meie sööme praegu kringlit,” teatas Meie Maale KG direktoriks kehastunud Margus Maiorov.

SVEA AAVIK Meie Maa 06-10-2001