www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6577&kat=1
Maavalitsus jagas kiitust koolituses silma paistnutele

Maavalitsus austas Aasta Õpetajaid, Aasta Õppijat, koolitajat ja koolitusesõbralikumat organisatsiooni.
Maavanem Jüri Saar ütles tänusõnad Aasta Õpetajatele Norma Heldele ja Enn Laanemäele, kes mõlemad on nii sporditreenerid kui kehalise kasvatuse õpetajad.

“See oli nii suur üllatus, kui ajalehe lahti lõin. Tiitel tuli tänu sellele, et mu lapsed olid väga tublid. Eelmine aasta saavutasime kooli spordiliidu võistlustel esikoha ja vabariigis tulime viiendast kümnenda kohani. Tahaks veel rohkem tööd teha,” rääkis KG-s 23 aastat töötanud Helde, kes on lisaks õpetaja ning ujumistreeneri tööle peab ujula juhatajana pöialt KG ujula ümberehituse tähtaegseks valmimiseks.

“Äkki peaks pensionile minema või tunduvalt paremini tööd tegema hakkama… eks töötan ikka samas vaimus edasi,” arvas 13 aastat SÜGis töötanud Laanemäe.

Peale õpetajate autasustati Aasta Õppijana Mereranna PÜ juhatuse esimeest Urmas Lehtsalu, kes on aastaid õppinud lisaks oma põhierialale, veterinaariale, juurde õpetaja ameti ning täiendab end sotsiaal- ja eripedagoogika alal.

Lisaks sellele on Lehtsalu tuntud näitleja ning raadioreporteri rollis. “Sellele ei oska küll vastata, miks mind valiti – ju siis leiti, et minu maht on suurem olnud kui teistel. Kuigi ma tean, et Osilia on mind esitanud kaks aastat järjest,” rääkis Lehtsalu.

Aasta koolitusesõbralikuma organisatsiooni nimel õnnitlused vastu võtnud Enn Rettau rääkis, et koolitusele on kulunud päris kenad summad, eriti just seoses uue sanatooriumi Meri käiku andmisega tuli välja õpetada uusi töötajaid, administraatoreid, masseerijaid.

“Oleme õnnelikud, et suutsime selle ära teha ja komplekteerida oma kaadri. Väga palju aitas kaasa Ametikool.” Uue personali hulgas on ka endisi töötuid, kellest saadi infot tööhõiveametist. “Paljud neist on väga edukad ja head töötajad,” kiitis Rettau.
Jätkuvalt tuleb täiendada töötajate keeleoskust, sest 90% klientidest on soomlased.

Aasta koolitaja Evi Ustel-Hallimäe jäi vastuvõtule tulemata, kuna tööasjad viisid mandrile.

SVEA AAVIK Meie Maa 06-10-2001