www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6488&kat=1
Balti lionsite juhid kohtusid Saaremaal

Balti mere äärsete riikide Lions-klubisid ühendava organisatsiooni Baltic Sea Lions (BSL) juhid kohtusid eile Saaremaal, et võtta siin kokku organisatsiooni viimase kahe aasta töö ning vaagida edasise koos tegutsemise plaane.

Balti Mere Lionsite Eesti-poolne koordinaator Jaan Lember rääkis, et Balti mere ranniku riikide Lions-organisatsioonide juhid tegid kahe päeva jooksul Kuressaares tõsist tööd: lisaks viimase kaheaastase tööperioodi kokkuvõttele valiti organisatsioonile uus president ja juhatus ning vaadati üle edasised töösuunad, pandi paika järgmise aasta prioriteedid ja programmid.

Külalistele tutvustati siinseid Lions-projektide abi saanud ettevõtmisi, Karujärve lähistel Kase puhkekülas vaadati üle paik, kus on juba mitu aastat toimunud rahvusvaheline Lions-noortelaager ning jahisadama juurde Lions-parki istutati Balti lions-puu.

Konkreetsema koostöö märgiks kirjutati siin alla ka Saksamaa Lions-piirkonna MD 111-N ja Eesti piirkonna D-120 vaheline koostöölepe.

“Ehkki koostöö Eesti ja Saksa Lions-klubide vahel on toiminud juba varem, usume, et piirkondade juhtkondade tasemel sõlmitud sõprusleping annab võimaluse Eesti ja Saksa lionsite vahelisi suhteid veelgi tihendada ning ette võtta konkreetseid koostööprojekte,” sõnas Saksamaa piirkonna president Harald Dräger ja toonitas, et kasu peaksid sellest koostööleppest saama mõlemad pooled.

“Kuna Lions-organisatsioon tegeleb abistamisega ja otsib kohti, kuhu omapoolset panust suunata, on oluline, et koostööpartnerid tunneksid üksteist ning oleksid kohalikke olusid teadvad,” märkis Taani piirkonna ja Balti Mere Lionsite organisatsiooni president Viggo K. Puggaard.

“Pole sugugi nii, et Eesti on see, kes ainult abi vajab ning teised on need, kes abi annavad. Kuna meil on praegu käes sama arengufaas, mis arenenud riikides oli 50 aastat tagasi ning me oleme suhteliselt aktiivsed ja dünaamilised, saavad meie koostööpartnerid nii meelde tuletada asjade käivitamise mehhanismi, saavad meilt omakorda üht-teist õppida,” lausus Lions-Eesti piirkonna välissuhete toimkonna juht Matti Klaar.

Eesti piirkonna presidendi Peeter Lepa sõnul aitavad Eesti lionsid omakorda käima lükata Läti lions-liikumist. “Laionism on rohkem kutsumus ja pühendumus, ega siin alati kõike rahas mõõta saa. Teinekord on suhtlemine ja eeskuju palju olulisem kui rahaline abi.”

Neli aastat tagasi asutatud Balti Mere Lions-organisatsiooni kuulub praegu klubisid Rootsist, Taanist, Saksamaalt, Leedust, Eestist, Soomest, Poolast ja Lätist. Lähiajal on kavas organisatsiooni töösse kaasata ka Venemaa klubisid.

TIIU TALVIST Meie Maa 29-09-2001