www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6433&kat=1
Läänesadama eeluuring valmib jaanuaris

Saaremaale sadama rajamisest huvitatud AS Saarte Liinid tegeleb sadamaprojekti eeluuringuga, mis peab valmima järgmise aasta jaanuari keskpaigaks.

Saarte Liinide juhatuse esimees Ants Tammleht ütles BNS-ile, et ühtki võimalikku sadamakohta ei ole praeguses seisus veel välja valitud, sellest saaks rääkida alles järgmise aasta kevadel.

"Saarte Liinide juhatusel on aktsionäride ja nõukogu poolt volitused tegeleda praegu vaid eeluuringuga, midagi konkreetset veel öelda ei saa," rääkis ta.

Tammleht lisas, et Saarte Liinidel pole informatsiooni selle kohta, kuidas edenevad sadama rajamise kavad konkurentidel OÜ Saare Sadam ja Hiiu Kaluriga seotud huvigrupil Veerel.

Kihelkonna vallavolikogu algatas tänavu suvel varem Undva sadama rajamisega tegelenud Lembit Laido juhitava OÜ Saare Sadam avalduse alusel Kesknõmme sadama detailplaneeringu. Laido sõnul võib sadama ehituseks minna juba sel sügisel ning esimese laev loodetakse vastu võtta järgmisel suvel.

Saare maavanema Jüri Saare eestvõttel üritati juunis Saare Sadama ja AS Saarte Liinid sadamaprojekte ühildada, kuid pooled ei jõudnud partnerluse osas kokkuleppele.

Samas on Kihelkonna vallavolikogu algatanud ka detailplaneeringu sadama rajamiseks Veerele, mida ajab Hiiu Kaluri kontserniga seotud AS Veere Sadam.

MM/BNS BNS 26-09-2001