www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6389&kat=1
Spordikool vahetab välja tõstetreeneri

Erimeelsuste tõttu spordikooli juhtkonnaga ametist lahkunud tõstmistreener Mati Martinsoni asemel asub esimesest oktoobrist tööle Toomas Kasemaa.

Saaremaa Spordikooli direktor Jaan Rooda ütles Meie Maale, et ta soovitas Mati Martinsonil juba ammu avalduse kirjutada, aga treener venitas natukene kaua. “Tõstmistreeneriks asuv Toomas Kasemaa on kõrgharidusega spetsialist, kelle tööle rakendamisega on võitjaks sport,” märkis Rooda.

“Nüüd on igapäevane sõda läbi ja elu palju rahulikum,” tõdes spordikooli treeneriametist loobunud Mati Martinson, kes tunnistas, et otsest konflikti tema ja Jaan Rooda vahel ei olnud, kuid loobumisotsust sundis langetama direktori poolne pidev surve. “Noriti peaaegu iga asja kallal,” lausus treener, kes leidis, et kõik algas siis kui ametiühingu juhtimine langes tema kaela. “Koos sellega sain ka Rooda viha,” täheldas Martinson.

Treeneri- või sotsiaaltöö

Jaan Rooda sõnul ei olnud ta treeneri tööga rahul, kuna Martinson tegeles rohkem tänavalaste kasvatamisega, kuid selle jaoks tuleb leida vahendeid sotsiaalosakonnast, mitte aga kulutada spordiraha.

“Mina ei olnud selle kontingendiga nõus, sest spordikooli õpilased meie kooli ukse ees ikka suitsu tõmmata ei tohi,” selgitas Rooda, kelle sõnul paljud Martinsoni hoolealused just nii käitusid. “Tahtsin, et ta teeks oma nimekirja ringi ja võtaks trenni need poisid, kes tahavad sporti teha, tema aga ajas oma joru.”

Rooda sõnul on 1. oktoobrist tööd alustaval Toomas Kasemaal treeninggrupi komplekteerimisel vabad käed. “Ta on avaldanud seisukohta, et poistega, kellega Martinson tegeles ta tööd teha ei soovi,” rääkis direktor, lisades, et paar tõsist ja asjalikku tegijat siiski oli ja nende jätkamisest on spordikool huvitatud.

Mati Martinson jätkab tööd ja treeneriametit Torgus. “Siin on tõstmisest huvitatud poisid olemas, aga kui palju tõsiseid tegijaid tuleb, ei oska veel öelda,” märkis ta.

ALVER KIVI Meie Maa 21-09-2001