www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6383&kat=1
16-aastasel poisil mõõdeti neljapromilline joove

Kuressaare staadionil leiti esmaspäeval magamast 16-aastane Tallinna noormees, kelle veres oli ülisuur kogus, neli promilli alkoholi.

Esmaspäeva õhtupoolikul helistati staadionilt politseisse ja teatati, et seal magab purjus mees. Politsei pressiesindaja Urmas Kiili sõnul tuvastas patrull, et sõna “mees” kasutamine oli liialdatud, sest haldusõiguserikkujaks osutus 16-aastane nooruk.

“Tõeliselt “mehiseks” osutus seekord vaid Tallinnas elava Allani alkoholijoove – 4 promilli,” tõdes pressiesindaja. Poiss anti üle vanematele ning tal kästi pärast väljamagamist minna noorsoopolitseiniku jutule.

Kuressaare haigla peaarst Ivar Vipp ütles, et 4-promilline alkoholisisaldus veres on väga tõsine asi. Vipi sõnul loetakse üldjuhul surmavaks 6–6,5-promillist joovet, kuid paljuski sõltub mõju ka alkoholi manustanud inimese üldisest toonusest.

Näiteks tänavu mais sattus Mulgimaal haiglasse ja jäi ellu mees, kelle veres oli 5,9 promilli alkoholi. Viljandi maakonnahaigla ülemarst Hella Vides sõnas toona ajalehele Sakala, et meditsiinis on palju erakordseid juhtumeid ning keegi ei oska öelda, miks mõni sellises joobes ellu jääb, teine aga sureb juba kolme promilli juures.

Dr Ivar Vipp ütles, et ka Kuressaare haigla valvetuppa on aegade jooksul sattunud küllalt inimesi, kellel joobeks mõõdetud 3,5–4 promilli. “Üldjuhul vajavad nad küll haiglaravi,” lisas dr Vipp.

Eelmisel reedel sattus Kuressaare haiglasse ülipurjus naisterahvas, kellel kahtlustati Pärnu sündmuste valguses metanoolimürgitust, kuid analüüsid seda siiski ei kinnitanud. Naine oli tarbinud suures koguses salaviina.

Meie Maa Politseikroonikaski esinevad aeg-ajalt ülipurjus korrarikkujad: 1. septembril lõhkusid Kuressaares Suur-Sadama tänaval aknaid kaks noormeest, kellest ühel mõõdeti vere etanoolisisalduseks 3,9-, teisel 4 promilli.

Märtsis viis politsei kainerisse 33-aastase naise, kes oli saavutanud samuti 4-promillise joove ja seejärel Kuressaares Kapteni Kõrtsi juures püksid maha ajanud.

Andres Sepp Meie Maa 21-09-2001