www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6382&kat=1
Politseikroonika

Naine süüdistab abikaasat ähvardamises
Esmaspäeval tegi Lõuna-Eestis elav naine Saare politseile avalduse, milles on öeldud, et pärast abielulahutuse algatamist on tema Saaremaal elav abikaasa muutunud väga vaenulikuks ja mitmel korral telofoni teel tapmisähvardusi teinud.
Faktide kontrollimiseks ja võimaliku süüdlase vastutuselevõtmiseks alustas politsei kriminaalasja ähvardamist puudutava kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel.

Samal päeval tabati Tamme poes pisivarguselt Leisi valla elanik Toomas M. (sünd. 1967). Purjus mees oli varastanud kilo tatart, mille hinnaks oli 10 krooni 90 senti. Nüüd tuleb Toomasel trahviks maksta 1130 krooni.

Teispäeval algatas politsei kriminaalmenetluse 1963. aastal sündinud Kuressaare elaniku Rein K. suhtes, kes tabati alkoholijoobes autot juhtimas. Politsei karm suhtumine on tingitud asjaolust, et Reinu on sel aastal sama teo eest juba karistatud rahatrahvi ja juhilubade äravõtmisega.

Sama päeva õhtul sai politsei teate Ansekülast. Nimelt oli seal raviasutusse toimetatud raskes joobes tallinnlane Viljar K. (sünd. 1960), kellel “puudusid metanooli tarbimise nähud”. Meedikud palusid abi, et politsei toimetaks mehe kainenema.

Kolmapäeval kella viie paiku õhtul tabasid Lossi poe müüjad pisivarga, kelleks osutus 1966. aastal sündinud kuressaarlane Jako E. Mees üritas näpata ihu lõhnastamiseks mõeldud eau de Cologne’i “Kolmekordne”, mille hinnaks on umbes 10 krooni. Nüüd tuleb aga vargal ebaõnnestunud teo eest riigile tasuda 795 krooni.

Politsei palub abi

Palume kõiki kodanikke, kes nägid pealt käesoleva aasta 23. juunil Lümanda jaanitulel aset leidnud peksmist, anda endast teada Saare politsei uurimistalituse telefonidel 24 266, 24 270 või politsei üldtelefonil 110.

Saare Politsei Meie Maa 21-09-2001