www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6258&kat=5
Hädas staadionimuruga

Kärdla staadionil on Titania AS töömehed ikka veel hädas muruga. Vaatamata mitmele külvamisele ei taha muru korralikult kasvama hakata.

Praegu on Titania töömehed objektilt lahkunud, kuna pinnas on tööde tegemiseks liiga märg ja masinad jäävad sisse. Tiit Harjak, kes tegeles staadionil toimuva järelvalvega kinnitas, et põhjuseks on tööde hilinemine ja sügisene halb ilm, mis mullapinna märjaks teeb.

Tööde tähtajad on juba kukkunud. Esialgne tähtaeg oli 30.juuli, lepinguväliste tööde tõttu (takistusjooksu kast) pikenes tähtaeg kolme nädala võrra. Tiit Harjak arvas võimalikuks, et hakatakse Titania suhtes viiviseid rakendama. “Kuid kui nad teevad kõik endast oleneva, et muru kasvama saada, siis meil ei ole huvi viiviseid rakendada.”

Mõningatel andmetel on põhjuseks hoopiski valesti tehtud eeltööd. Tõenäoliselt sai kruusa vedamise ajal raskete veokite poolt kahjustatud kallis drenaaž. Samuti valiti staadioni aluseks kruus, mis aja jooksul tiheneb sel määral, et kapillaarvesi ei jõua taimejuurteni. Staadioni aluseks tulnuks valida killustik või jämedam liiv kinnitab asjatundja.

Harda Roosna Hiiu Leht 11-09-2001