www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6248&kat=2
Mürgine salaalkohol: vähemalt 25 hukkunut, 41 haiglas

Politseil ja kiirabil oli eile kella 20 seisuga andmeid 25 hukkunu ja 41 mürgitusnähtudega haiglaravi vajava raskes seisundis inimese kohta, kes tarbisid nädalavahetusel Pärnumaal tundmatu päritoluga mürgist vedelikku.

Haiglasse toimetatutest enamiku olukord on tõsine. Mürgist puupiiritust joonud hukkunute arv võib veelgi suureneda.

Eile lisandunud kannatanute puhul on tegemist täiesti uute juhtumitega. Pärnu politsei alustas juhtumi asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust, mille käigus on kahtlustatavatena kinni peetud neli inimest. Pärnu linnas ja maakonnas on läbi viidud kokku üheksa läbiotsimist, mille käigus on leitud salaalkoholi, suurem kogus maksumärkideta sigarette ning üks arvatav salaalkoholi villimise tehas, teatas politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg.

Pärnu politsei palub kõigil, kes on kahtlase päritoluga alkohoolseid jooke ostnud, hoiduda nende tarvitamisest. Samuti tuleks pöörduda arsti poole inimestel, kes täheldavad enda juures pärast kahtlase alkoholi tarbimist iiveldust, oksendamist, kõhuvalu ning nägemishäired.

Savisaar nõuab salaviinale üleriigilist jahti

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar nõuab üle-eestilist politseioperatsiooni salaalkoholi konfiskeerimiseks.

"Kahetsusväärne, et valitsus ja siseministeerium on oma reageeringutes Pärnus toimunule hiljaks jäänud," teatas Savisaar. "Vajalikke samme ei astuta või tehakse neid ainult kohaliku prefektuuri või maavalitsuse tasemel, millest jääb väheseks."

Opositsiooniliider soovis samas teada, miks pole alustatud üleriigilist politseioperatsiooni salaalkoholi konfiskeerimiseks ka mujal peale Pärnu. "See, et seni on mürgist puupiiritust limonaadipudelites avastatud ainult Pärnumaal, ei tähenda, et mujal seda ei ole," märkis ta.

MM/BNS BNS 11-09-2001