www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6234&kat=1
Politseikroonika

Reede õhtul teatas häirekeskuse dispetšer polistseisse liiklusõnnetusest Kuressaare –Võhma- Panga maanteel. Sõiduauto Vaz-2121 alla oli jäänud 1924. aastal sündinud naisterahvas, kes toimetati raskete kehavigastustega Kuressaare haiglasse. Vahejuhtumi suhtes on politsei alustanud kriminaalmenetlust.

Kuressaares Koidula tänaval asuva eramu hoovilt leiti reede õhtul surnud mees. Väliseid vägivallatunnuseid laibal ei tuvastatud, asi on kontrollimisel.

Laupäeva pärastlõunal sai politsei väljakutse Salme valda, kus tööriistakuurist leiti pooduna mehe surnukeha. Vägivallatunnused laibal puudusid ja tõenäoliselt on tegemist enesetapuga. Sündmuse suhtes on politsei alustanud kriminaalmenetlust.

Nädalavahetusel teatati kahest paadimootori vargusest Kaarma vallas Muratsi külas. Kahjusumma on ühel juhtumil 16 000 krooni, teisel aga 3800 Soome marka.

Ööl vastu laupäeva viis Saare politseiprefektuur läbi järjekordse politseioperatsiooni “Alaealised ja avalik kord”, mis toimus Kuressaare linnas ja peamiselt Ida-Saaremaal ning Muhu vallas.
Ühtekokku kontrolliti 62 isikut, kellest neli olid alaealised. Kontrolliti ka nelja baari, kus õigusrikkumisi ei tuvastatud. Politsei koostas neli protokolli avalikus kohas alkoholijoobes viibimise eest ning kolm protokolli LE rikkumise eest, kusjuures tabati ka üks roolijoodik.
Taolisi politseioperatsioone kavatseb politseiprefektuur jätkata ka lähitulevikus.

MM Meie Maa 11-09-2001