www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6188&kat=1
Ruumi- ja rahanappus sunnib huvikeskust lapsed tänavale jätma

Ruumipuuduses ja palgafondi vähesuses vaevlev Kuressaare Noorte Huvikeskus on sunnitud septembris peatama mitmete huviringide töö, mille tulemusel ei saa sadakond last hakata tegelema oma harrastustega.

Kuressaare Noorte Huvikeskuse huvialaringidest ei käivitunud septembris india tantsu-, male-, keraamika-, kokandus- ja väiksematele lastele mõeldud kodundusring.

Huvikeskuse juhataja Aare Martinson põhjendas mitmete huvialaringide tegevuse peatamist raha- ja ruumipuudusega.

Tallinna tänava hoones on huvikeskuse valdusse jäänud vaid üks teise korruse tuba, mis moodustab neljandiku maja üldpinnast. Juba varem vallutasid lastelt poole hoonet linnavolikogu ja linnavalitsus. Seni maletajate ja teiste ringide kasutuses olnud ruume haldav raamatukogu avas seal suvel avaliku internetipunkti. Teine seni huvikeskusele kuulunud klassiruum on nüüd kultuurikeskuse käsutuses.

Martinsoni sõnul on probleemiks ka palgafond ja hetkel on kalkuleerimisel kui palju ringe saab käima panna. Praegu tegutseb noortemajas seitse huviringi, millele peaks oktoobris lisanduma veel viis.

“Me ei julgenud septembrist kõiki ringe käima lükata, sest oma osa eelarvest võttis suvemalev,” märkis Martinson, kelle sõnul on tehtud linnavalitsusele taotlus paarikümne tuhande krooni suuruse toetuse saamiseks. “Sel aastal lõi suvemalev meie eelarvesse augu ja kui me raha juurde ei saa võib see ringide tegevust aasta lõpuni mõjutada.”

Maletajad otsivad võimalusi

18 aastat huvilisi juhendanud Juuno Jalakas ei osanud Meie Maale öelda, kas male hooaeg algab või ei. “Otsime hetkel kohta ja uurime võimalusi,” märkis ta, lootes siiski leida võimalusi 12-15 lapse vajaduste rahuldamiseks.

Aare Martinson ütles, et aastakümneid tegutsenud maleringi tegevus ei ole lõpetatud, vaid ajutiselt peatud. “Mitte selles pole asi, et me ei tahaks maleringi teha,” märkis juhataja. “Oleme arutanud, kus oleks mõistlik jätkata ja kui leiame mujal ruumid ning oma palgafondiga välja tuleme on see asi täiesti reaalne käivitada,” lisas Martinson, kes ei näe hetkel ka võimalusi Komandandi tänavale planeeritavatesse ruumidesse kolimiseks, kuna need on rahapuudusel kõik välja ehitamata.

Maleklubi tiiva alla minekusse Juuno Jalakas eriti ei usu. “Kui peame hakkama kusagilt ruume rentima, siis on see küll raske,” täheldas maleõpetaja, kes loodab, et maleringi kadumisel jääb see spordiala Saaremaale ikka püsima.

Eelmisel aastal käis huvikeskuse ringides üle 300 lapse.

ALVER KIVI Meie Maa 05-09-2001