www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6048&kat=2
Juudimõrvarite jahtija pahandas eesti rahvuslasi

Tallinna Hirvepargis eile aset leidnud miitingu korraldajad nõudsid Eesti juudi kogukonnalt eestlaste käest vabanduse palumist Efraim Zurofi eestlasi laimavate avalduste pärast.

"Vastupidisel juhul oleme sunnitud korrigeerima oma seniseid sõbralikke suhtumisi Eestimaa juutidesse," seisab miitingul ette loetud memorandumi lisas.
Tallinna Hirvepargis aset leidnud traditsiooniline miiting oli pühendatud Molotovi-Ribbentropi pakti aastapäevale.

Natsikurjategijaid paljastava ülemaailmse juutide organisatsiooni Simon Wiesenthali keskuse Iisraeli osakonna direktor Efraim Zuroff (53) süüdistab sadu eestlasi juutide mõrvamises Teise maailmasõja ajal, kirjutas kolmapäeval Eesti Päevaleht.

Zurofi sõnul avaldas Max Jakobsoni juhitud rahvusvaheline komisjon 1998. aastal oma uurimuse, kus räägitakse 1000-1200 omakaitse mehest, kes on segatud mõrvadesse. Samuti on seal juttu Eesti politseiüksuste liikmetest ja poliitilise politsei liikmetest.

"Omakaitses olid tsiviilisikud, kes ennast ise organiseerisid. Nad tapsid peamiselt Eestis olevaid kommuniste, kuid ka juute," väitis Zuroff. "Teie inimesed teenisid poliitilises politseis, politseipataljonides ja SS-üksustes."

Zuroff tõdes, et Eesti juutidel oli õnne, sest 80 protsenti põgenes enne natside tulekut Nõukogude Liitu.
"Juute toodi siia Leedust. 20 laagrit asusid Vaivara ümbruses alates 1943. aastast. Juute toodi Eestisse ka Tšehhoslovakkiast ning nemad tapeti Kalevi-Liival."

"Baltimaadesse toodi palju juute teistest riikidest ja siin nad mõrvati. See on fakt. Ja see on teie, mitte minu probleem," jätkas Zuroff. "See, mis siin juhtus, on väga halb, kuid keegi ei süüdista noori eestlasi selle eest, mida nende vanavanemad teinud on. Süüdistame ainult neid, kes on süüdi ja kui nad on elus, siis tuleb nende üle kohut mõista."

Eesti kaitsepolitsei on viimasel ajal suutnud kohtu ette saata metsavendi tapnud Nõukogude hävitusagendi ning tegeleb praegu 1949. a küüditajate väljaselgitamise ja kohtu ette saatmisega.

MM/BNS BNS 24-08-2001