www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6001&kat=1
Valjala ja Kahtla kool alustavad uut aastat uue direktoriga

34 aastat Valjala kooli juhtinud Arvo Paiste otsustas jääda pensionile ja uuest õppeaastast alustab seal direktorina kuus aastat Kahtla koolis sama ametit pidanud Aive Mõistlik. Vabaks jäänud Kahtla koolijuhi ametisse asub samas koolis matemaatikat õpetanud Heli Maajärv.

Mõlemad pedagoogid on ka aktiivsed kohalikus poliitikaelus kaasalööjad. Maajärv juhib Laimjala vallavolikogu, Mõistlik on Valjala vallavolikogu aseesimees.

"Aive Mõistlik tuli tagasi koduvalda tööle, kultuuri ja hariduselu arendamine jääb talle kogu valla piires nüüd," ütles Valjala vallavanem Kaido Kaasik. Valjala Põhikool on õpilaste arvult Saaremaa maapiirkondade põhikoolidest suurim.

Kahtla koolil on nüüd korralik koolisöökla, samas majas saavad selle kooli õpilased pärast kehalise kasvatuse tunde ka duši all käia. "See on veel eelmise direktori poolt korda aetud, kokku läks koolimaja kõrvalhoone remont maksma üle poole miljoni krooni," rääkis Laimjala vallavanem Vilmar Rei.

Uuelt direktorilt ootab Laimjala vallavalitsus kooli arengu jätkumist. Koolimaja kõrvalhoone kuulub kirikule, kes enne remonti lubas maja vallale anda, nüüd, pärast remonti on aga meelt muutnud, selgitas vallavanem Rei.

Tänavu suvel vahetati majas keskküttekatel ja köögipliit välja, nüüd on kirikul majast juba kahju. Maja omandisuhete kordaajamine jääb ilmselt uue direktori proovitööks.

Veljo Kuivjõgi Meie Maa 17-08-2001