www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=5869&kat=1
Muhus 15 gümnaasiumilõpetajat

Tänavu sai keskhariduse 15 Muhu noort, neist Orissaare Gümnaasiumis 8, Kuressaare Gümnaasiumis 6 ja Nõo Gümnaasiumi üks.

Muhu vallavalitsuse poolt lõpetajatele korraldatud vastuvõtul oli osavõtt eelmistest aastatest kesisem, sest mitmed olid juba kõrgkoolidesse edasiõppimise asju ajama, teised aga ekskursioonil jne.

Kohaletulnuil on edasiõppimise sihid juba seatud. Siim Noot nagu paljudki Muhu poisid varemgi läheb edasi õppima Eesti Mereakadeemiasse, Rainer Ruttu läheb sügisel mereväkke aega teenima. Pärast sõjaväeteenistust aga kavatseb minna TTÜ-sse majandust ja ärijuhtimist õppima.

Nõo gümnaasiumi lõpetanu Kadri Raudsepp vaatab Tartu Ülikooli poole-eesmärgiks matemaatika. Marju Kolk loodab saada kas TTÜ-sse või Pedagoogikaülikooli, Anne Pikk Tartu Ülikooli või TTÜ-sse. Teda huvitab geenitehnoloogia. Meheliku ala on otsustanud valida Triinu Metsniit, kes läheb Vana-Vigala Tehnika ja Teeninduskooli kiviraiumist ja sepatööd õppima.

Valla stipendiumifondi esimees Kalev Kütt edastas parimatele lõpetajatele stipendiumifondi poolt määratud preemiaraha. Kes kohal ei olnud, saab nii raamatu kui raha kätte koju tagasi jõudes.

Vastuvõtul osales ka Muhu põhikooli tänavu kiitusega lõpetanud Sirje Kolk. Ka tema sai stipendiumifondilt rahalise preemia.

VASSILI AUVÄÄRT Meie Maa 07-08-2001