www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=5816&kat=1
Saladuseloor varjutab Saaremaa õlle nime

Esmaspäeval Saaremaa õlletehases käima pandud esimene õllelaar jõuab tarbijateni kolme nädala pärast, kuid õllesordi nime jätavad firma juhid mõneks ajaks veel enda teada.

Saaremaa õlletehase tegevdirektor Marek Pihelpuu lausus, et mõne kuu eest välja kuulutatud konkursile õllele orginaalse nime leidmiseks laekus kümneid pakkumisi.

“Huvitavaid nimesid tuli ka mandri-Eestist ja välismaalt, ehkki kuulutasime konkursi välja vaid Saaremaa lehes,” sõnas Pihelpuu. Ta ei soovinud kommenteerida kuuldusi, et ühe õllesordi nimeks võib saada “Suur Tõll”.

Pihelpuu ei soostunud ütlema, kas mõni nimekonkursile väljapakutud variant ka kasutusse läheb. “Ideid saime küll,” märkis Pihelpuu ja lisas, et õllesordi nimetus antakse avalikkusele teada lähiajal.

Pihelpuu kinnitusel laabus esmaspäeval alanud esimene õllekeetmine igati hästi. “Kõik tuli välja nii, nagu tahtsime,” sõnas Pihelpuu. Tema sõnul on praegu veel raske öelda, millise kangusega Saaremaa õlletehase esimene toodang tuleb, kuid ilmselt kujuneb õlle alkoholisisaluseks 4-5 protsenti.

Aastas kavatseb AS Saaremaa Õlletehas toota kuni kaks miljonit liitrit kahte-kolme erinevat sorti õlut. Esimene laar turustatakse vaadiõllena, edaspidi pannakse toodangut ka pudelisse. Õlut hakatakse turustama vaid Saaremaal.

Õlletehas arvudes

* 50 % AS-i Saaremaa Õlletehase aktsiatest kuulub AS-ile Saare Finants.

* 25 % kuulub AS Kalevi omanikele eesotsas Oliver Kruudaga.

* 25 % kuulub Pärnu ärimehele Margus Kangurile.

* üle 20 miljoni krooni on omanikud investeerinud õlletehase seadmetesse
Allikas: BNS

Andres Sepp Meie Maa 01-08-2001