www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=5813&kat=1
Lennuklubi harjutas purilendamist

Nädalavahetusel korraldas Saare lennuklubi purilennuki õppekursuse, millest võttis kogenud instruktorite käe all osa kaksteist huvilist.

Kuressaare ja Kogula lennuväljal läbiviidud kursusi kutsuti läbi viima Viljandi lennuklubi instruktorid, kes võtsid kaasa oma puksiirlennuki koos ühe purilennukiga, teine kasutusel olnud purilennuk kuulub Saare lennuklubile.

Kuressaare lennujaama juhataja ja lennuklubi liige Mati Tang ütles, et seekordne kursus ei olnud saarlastele esimene, sest lennukogemusi on omandatud juba eelmise aasta lennupäevadel ja külaskäikudel mandri lennuklubidesse.
“Ka sel aastal tahame ühel nädalavahetusel minna lendama kusagile mandri klubisse,” lausus Tang.

Huvilisi juhendanud instruktorid Tõnu Ader ja Aare Vunk veel kellelegi iseseisva lendamise luba ei andnud. “Nii kiiresti see ei käi,” märkis Mati Tang. “Eelkõige on vaja koguda teatud arv lennutunde, mille jooksul omandatakse vajaminevad kogemused. Instruktor ütleb, kui võib järgmise etapi peale edasi minna.”

Mati Tangu sõnul õpivad Saare Lennuklubi liikmed purilennukiga lendama enamasti huvist lendamise vastu. “Oluline on, et see on rohkem hobi ja vaba aja veetmise viis,” sõnas Tang, lisades, et kindlasti on ka neid kellel on sportlikud eesmärgid.

ALVER KIVI Meie Maa 01-08-2001