www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56583&kat=2
Bensiini hind jõudis Eestis uue rekordini

Enim ostetud bensiin 95 hind jõudis kolmapäeval Eesti tanklates uue rekordini, kui suuremate tanklakettide hinnatulpadelt vaatas vastu 2,059 eurot liitri eest. Bensiin 98 maksab juba 2,109 eurot.

Diislikütuse hind on aga viimaste nädalatega võrreldes pisut langenud, makstes 1,829 eurot liitrist.
Senine hinnarekord – 2,049 eurot 95-oktaanise bensiini liitri eest pärines tänavu 9. märtsist. Bensiin 98 maksis siis 2,049.
Nafta hinda maailmaturul tõstab muu hulgas Venemaa sõjaline tegevus Ukrainas. Rahvusvahelise energia võrdlusaluse Brenti toornafta hind on kolmapäeval umbes 113,46 dollarit barreli kohta. USA-s kaubeldava toornafta WTI on 114,37 dollarit barreli kohta.
Circle K mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi ütles hinnatõusu kommentaariks, et mootoribensiini sisseostuhinnad maailmaturul on maikuu algusest saadik olnud tugevas tõusus. Tõusu on põhjustanud nii bensiinitarbimise hooaja algus, bensiini laovarude globaalne seis kui Venemaa energiatoodetest loobumine.
"Maikuu keskmine mootoribensiini sisseostuhind dollarites on tõusnud ca 20 protsenti, mis ümberarvutatuna eurodesse on pea 25 protsenti. Lähiajal ei ole kütusehindade märkimisväärset alanemist oodata," ütles Sass. Ta lisas, et maailmaturu hinnalanguse puhul on Circle K valmis kohe ka Eestis jaehindu alandama, kuid Eesti turule jõuab hinnamuudatus tema kinnitusel tavaliselt seitsme- kuni kümnepäevase viitega.


ERR 18-05-2022