www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56474&kat=2
Riik eraldab koroonaproovide eest tasumiseks veel 15 miljonit eurot

Valitsus eraldab sihtotstarbelisest reservist täiendavalt 10 miljonit eurot koroonaviiruse PCR-testimise jätkamiseks suures mahus. Tänavusest lisaeelarvest suunatakse testimiseks lisaks veel viis miljonit eurot.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) märkis, et vaatamata ulatuslikule vaktsineerimisele on PCR-testimise vajadus agressiivselt leviva delta tüve tõttu sel aastal oluliselt kasvanud.


"Riik on 10 kuuga koroonaviiruse testimisele kulutanud ettenähtud eelarvest juba üle 95 protsendi ehk 43,2 miljonit eurot," nentis Kiik.


"Nakkusahelate kiireks katkestamiseks ja epideemia kontrolli alla saamiseks tuleb meil jätkata laiaulatusliku testimisega ning seoses sellega katta 15 miljoni euro ulatuses terviseametile aasta lõpuni tekkivad kulud," lisas ta.


Ühtlasi märkis minister, et ka järgmisel aastal tuleb riigil arvestada nii PCR- testimise kui ka antigeeni testimise suuremahulise vajadusega, mida aitab kõige paremini vähendada vaktsineerimine.


Valitsuse reservieralduseks terviseametile vähendatakse 10 miljoni euro võrra pensioni II samba riigipoolse hüvitise eelarvet, mida planeeriti vajaminevast suuremas mahus. Täiendava viie miljoni euro saamiseks suunatakse terviseametile tänavuse lisaeelarve ülejääk, mis on tekkinud vaktsiinide ostmiseks planeeritud rahast.


Ühtlasi andis valitsus nõusoleku, et haigekassa soetatavate ja haiglate kasutusse suunatavate koroonaravimite kulu 0,35 miljonit eurot kaetakse täiendavalt valitsuse reservist.


ERR 18-11-2021