www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56427&kat=1
Kuressaare lennujuhtimine läheb 2023. aastal üle kaugsüsteemile

Lennuliiklusteeninduse AS plaanib 2025. aastaks kõikidel Eesti regionaalsetel lennuväljadel minna üle irdtornidega lennujuhtimisele, mis tähendab seda, et kohapeal ei ole enam tööl lennujuhti. Kuressaare lennujaam läheb uuele süsteemile üle 2023. aasta alguses.


Lennukite maandumisi ja õhkutõusmisi jälgitakse ja juhitakse siis Tallina lennujuhtimiskeskusest regionaalsetel lennuväljadelt reaalajas saadavate kaamerapiltide alusel, kirjutab ERR.


Kolmapäeva õhtune Tallinn-Kuressaare liinilennuk maandub Kuressaares lennuinformaatori silma all. Pisut enam kui aasta pärast jälgivad lennukite maandumisi ja õhkutõusmisi aga juba hoopis kaamerad torni otsast.


Kaamerate otsepilt jõuab Tallinna lennujuhtimiskeskusesse, kust omakorda pilootidega vajadusel kaamerapildi põhjal suheldakse.


"Kuressaare lennuväljale tuleb 16 kaamerat, mis tagavad 360 kraadise vaate ja lisaks tuleb siia kaks täisautomaatset binokkelkaamerat, mis automaatselt suumivad sisse liikuva õhusõiduki ja jälgivad teda," selgitas Lennuliiklusteeninduse AS juhatuse liige Jaanus Jakimenko.


ERR 13-10-2021