www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56402&kat=1
Kohus tühistas Saaremaa avarii põhjustaja süüdimõistmise mõrvas

Tallinna ringkonnakohus tühistas teisipäeval mullu jaanuaris Saaremaal purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinarti süüdimõistmise mõrvas ja mõistis ta süüdi liikluskuriteos.


Ringkonnakohus leidis, et antud asjas ei saa süüdistatava tegu kvalifitseerida mõrvana, kirjutab ERR.


Ringkonnakohtu hinnangul tuli süüdistatava tegu ümber kvalifitseerida liiklussüüteo toimepanemiseks. Kohus tunnistas Reinarti süüdi liiklusnõuete rikkumises joobeseisundis, millega põhjustati kolme inimese surm ja mõistis talle karistuseks vangistuse 10 aastat kaheksa kuud. Lisakaristusena võttis kohus Reinartilt mootorsõiduki juhtimise õiguse kaheks aastaks.


Ringkonnakohus leidis, et asjas on veatult tuvastatud süüdistuses märgitud liiklusnõuete rikkumised sealhulgas, et rikkumised on pandud toime tahtlikult. Küll aga ei nõustunud ringkonnakohus sellega, et liiklusnõuete rikkumisega põhjustati raske tagajärg tahtlikult ning et on täidetud mõrva koosseis. Ringkonnakohus hindas, et kuigi süüdistatav rikkus väga oluliselt mitut liiklusseaduse nõuet ning tegi seda tahtlikult, ei olnud tal tahtlust enda rikkumistega mingit rasket tagajärge põhjustada.


Antud asja puhul oli aga määrav, et kuigi liiklusrikkumised olid toime pandud kavatsetult, siis üheselt tuvastamist ei leidnud see, et süüdistatav soovinuks või möönnuks liiklusnõudeid eirates kellegi surma või kellegi tervist kahjustada.


ERR 28-09-2021