www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56292&kat=1
Kaitsja vaidlustas Saaremaa surmaavarii põhjustaja süüdimõistmise

Kaitsja Anu Toomemägi vaidlustas kolmapäeval Tallinna ringkonnakohtus mullu jaanuaris purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinarti süüdimõistmise mõrvas.


Vandeadvokaat Anu Toomemägi taotleb 35-aastase Reinarti süüdimõistmise tühistamist ning tema õigeksmõistmist mõrva süüdistuses. Alternatiivselt leiab kaitsja, et Reinarti süüdistus tuleb hinnata ümber liikluskuriteoks või saata kriminaalasi maakohtule uueks arutamiseks teises kohtukoosseisus, kirjutab ERR.


Ringkonnakohus ei ole asja arutamise aega veel määranud.


31. märtsil tunnistas Pärnu maakohus kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinarti süüdi mõrvas ning mõistis talle 14-aastase vanglakaristuse.


Kohus mõistis Reinartile sama karistuse, mida nõudis talle kohtuvaidluses Lääne ringkonnaprokurör Rainer Amur. Prokurör leidis, et Reinart tuleb mõista süüdi karistusseadustiku mõrva paragrahvi järgi.


Kaitsja märkis kohtuvaidluses, et liikluskuriteo puhul karistusseadustiku mõrva paragrahvi rakendamine pole põhjendatud ning Reinart tuleb mõrvasüüdistuses õigeks mõista. Kaitsja hinnangul tulnuks kohtul otsuse tegemisel võtta arvesse ka asjaolu, et traagilise õnnetuse puhul oli tegemist segasüüga, kus ka kannatanute auto juht eksis liiklusreeglite vastu, samuti on karistusseadustikus olemas konkreetne paragrahv, mida selliste liiklusõnnetuste puhul rakendatakse.


ERR 02-06-2021