www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=56222&kat=1
Kohus mõistis kolme hukkunuga avarii põhjustajale pika vanglakaristuse

Pärnu maakohus mõistis kolmapäeval mullu jaanuaris purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinarti süüdi mõrvas ning saatis ta pikaks ajaks vangi.


Kohus mõistis Reinartile 14-aastase vanglakaristuse.


Veebruaris toimunud kohtuvaidluses leidis Lääne ringkonnaprokurör Rainer Amur, et Reinart tuleb mõista süüdi karistusseadustiku mõrva paragrahvi järgi ning karistada teda 14-aastase vangistusega, kirjutas ERR.


"Prokuratuur on otsusega rahul, sest me oleme aeg-ajalt selliseid juhtumeid kaalunud, et mis on liikluskuritegu ja mis on mõrv. Aga kuni selle juhtumini õnneks päris sellist olukorda ei ole olnud, kus oleks saanud üks-ühele mõelda, et nüüd tuleb mõrvasüüdistusega isik kohtu alla anda," rääkis Amur "Aktuaalsele kaamerale".


"Maakohus tänase otsusega on leidnud, et selleks süüdistuseks oli põhjust ehk siis maakohus leidis, et seda saab käsitleda mõrvana, mis on kindlasti hästi oluline otsus Eesti õigusmaastikul sarnastes juhtumites," lisas ta.


Reinarti kaitsja, vandeadvokaat Anu Toomemägi leidsid, et liikluskuriteo puhul karistusseadustiku mõrva paragrahvi rakendamine pole põhjendatud ning Reinart tuleb mõrvasüüdistuses õigeks mõista.


Kaitsja hinnangul tuleb kohtul otsuse tegemisel võtta arvesse ka asjaolu, et traagilise õnnetuse puhul oli tegemist segasüüga, kus ka kannatanute auto juht eksis liiklusreeglite vastu, samuti on karistusseadustikus olemas konkreetne paragrahv, mida selliste liiklusõnnetuste puhul rakendatakse.


Toomemäe sõnul kaevatakse kohtuotsus edasi.


ERR 01-04-2021