www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=55967&kat=3
Hispaania turismitööstus protesteerib Suurbritannia reisipiirangute vastu

Hispaania turismitööstus on šokeeritud Ühendkuningriigi otsusest kehtestada kahenädalane liikumispiirang Hispaaniast naasvaile turistidele. Hispaania ja Suurbritannia räägivad parasjagu läbi erandi osas Baleaari ja Kanaari saartele. Hispaania välisministri sõnul pole epidemioloogiline olukord saartel hullem Ühendkuningriigis valitsevast.


Nii Vahemeres asuvad katalaanikeelsed Baleaarid, kui Aafrika ranniku lähedal paiknevad Kanaarid on turismist äärmiselt sõltuvad ning kuigi turiste sõidab sinna kokku kogu Euroopast, on peamiseks rahaallikaks siiski britid, vahendas ERR "Aktuaalset kaamerat".


Uus koroonapuhang on valla pääsenud Kataloonias ja Aragonis, aga saartel midagi taolist vähemasti praegu veel ei ole. Seepärast ongi Hispaania valitsus veendunud, et Ühendkuningriigi valitsus reageerib üle.


Ega Ühendkuningriik ainus riik ole, mis Hispaaniast saabujaile liikumispiirangu kehtestanud. Seda on teiste hulgas teinud ka Eesti, aga näiteks ka veel Norra ja Prantsusmaa. Et sealt tuleb turiste niikuinii vähem, ei panda neile riikidele piiranguid ka pahaks.


ERR 28-07-2020