www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4489&kat=1
Ansamblid laulavad võistu

Kümnes maakondlik vokaalansamblite kontsert-žanripäev, mille lõpuks ka hetke paremad ansamblid välja selgitatakse, toimub laupäeval kell 18 Kuressaare linnateatris.

Juubelihõngulisele võistulaulmisele on registreerunud 14 vokaalansamblit üle maakonna. Mulluse grand prix’ võitja ja tänavuse võistluse korraldaja, segaansambli Fraas juhi Anita Kanguri sõnul on laulma tulemas valdav enamik maakonnas tegutsevatest lauluansamblitest. Esinevad Salme nais- ja meesansambel, II lasteaia naisansambel, Lyra kvartett, Lümanda trio, ansambel Collecta, Tornimäe meeskvartett ja segaansambel, Nasva naisansambel, pereansambel Tammela, Karja naisansambel, KG neidude trio ja KG tüdrukute ansambel ning OG neidude kvartett. Ansamblite esinemisjärjekord loositakse välja vahetult enne kontserdi algust.

Igal vokaalansamblil tuleb ette kanda kolm laulu, millest üks esitatakse a capella, teine peab olema omal valikul tänavuse aasta juubilar-heliloojate (V. Lipandi, A. Mattiiseni või R. Lätte) loomingust. Kolmanda kavasse kuuluva laulu valib iga ansambel täiesti oma äranägemise järgi.

Kui eelmistel aastatel on välja valitud ainult üldvõitja, siis tänavusel sünnipäevaüritusel jagub auhindu rohkem: viieliikmeline muusikutest koosnev žürii annab välja parima tiitli nii mees-, nais-, sega- kui noorteansamblite konkurentsis, samuti jagatakse mitmesuguseid eripreemiaid. Parima kava esitanud ansamblit ootab tava kohaselt rändauhind ja järgmise aasta lauluvõistluse korraldamise vastutus.

TIIU TALVIST Meie Maa 25-04-2001