www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4468&kat=5
Kaarel Kruusmägi rinda pistmas Euroopa tugevamatega

13.-16. aprillil toimus Hollandis 16 O´Neilli rahvusvaheline optimisti regatt. Regatist võttis osa 266 paati 11 riigist, nende hulgas ka Kaarel Kruusmägi Hiiumaalt. Võistlusest osa võtma pääses ainult org.komitee kutsega, et hoida kõrgel võistluse taset. Kaarel lunastas pääsme hea esinemisega veebruari lõpus Prantsusmaal.

Võistlejad jagati kuude gruppi, kus grupid sõitsid kõik omavahel ühe sõidu. Nii selgusid parimatest parimad ja moodustusid kuld, hõbe ja pronks grupid. Kaarel pääses tublide sõitudega kuldgruppi. 16. aprillil toimusid finaalsõidud. Ilmataat oli selleks päevaks eriti rasked tingimused loonud, sadas vihma ja tuul oli väga tugev, kuid sõidud toimusid siiski.

Kaarel Kruusmägi lõpetas võistluse 70 kohaga, mis on väga tubli saavutus. Võistlejate hulgas oli ta üks noorimaid. Optimistiga saavad purjetada kuni 15. aastased. Kaarel on alles 12. aastane, nii et arenguruumi on veel küllaga.

Järgmine start on juba 28. aprillil Pärnus, kus avatakse Eesti purjetamishooaeg.

Loodame, et ilm läheb soojaks, sest 5-6 tundi külma ja vihmaga merel olla on lastele päris suur katsumus.

Lõpetuseks tuleks tänada sponsoreid, aga seekord kahjuks kedagi nimetada pole, kuna Pühalepa vald ei leidnud võimalusi oma tublisid sportlasi toetada.

Argo Kruusimägi Hiiu Leht 23-04-2001