www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4222&kat=5
Kiur Ojala tuli Eesi meistrivõistlustel viiendaks

Nädalavahetusel selgus Läänemaal Topul Eesti ning ka Hiiumaa meister jääpurjetamises. Hiidlastest osales ainsana 13aastane Kärdla koolipoiss Kiur Ojala, kes tuli Optiliul viiendaks.
Nii Eesti kui ka Hiiumaa meistriks tuli Optiliul Eliise Umb (Pärnu), Kiur Ojala püsis neljanda sõiduni medalikohal, siis aga purunes jääpurjekal jalasetala ning noormees pidi neljanda sõidu kolmandalt kohalt katkestama.
„Topul olid jääolud üllatavalt head, kuid samas oli palju purunemisi ja õnnetusi,“ selgitas Kuiri isa ning treener Andrus Ojala. Üks jalaluu murdnud võistleja viidi isegi haiglasse.
Hiiumaa meister selgus Eesti meistrivõistlustel nii, et osa sõite läks arvesse mõlemas meistrisarjas.
Kuir võistles sel aastal kolmel korral, suurim edu saatis teda Saadjäevel, kus ta tuli võitjaks, Viiendale kohale vaatamata ei lasknud Kuir nina norgu. „Mulle meeldib,“ ütles praegu juba suvepurjetamisele mõtlev Kiur meistrivõistluste lõppedes.
Topu jääl oli rivis suurim jääpurjetajate armaada: DN–klassis asus võistlustulle 28, Monotüüp XV klassis 5 ja laste Optiliu–klassis 17 kelku. Osalejaid oli Riiast, Pärnust, Tallinnast, Tartust, Pärnust, Saadjärvelt, Haapsalust ja Kärdlast.
Eesti meistriks monotüübil tuli võistkond Vello Jürjo–Vati Roosmaa, DNil võitis Ansis Dale Riiast, Optiliul valitses Eliise Umb, kes võitis kõik sõidud.
Järgmisel hooajal peaksid Topu jääl toimuma Euroopa meistrivõistlused klassis Monotüüp XV.
Sel nädal alustasid Ojalad juba suvepurjekate veele sättimisega. 29. aprillil osaleb Kuir Ojala juna Pärnu mairegatil.

Urmas Lauri Hiiu Leht 05-04-2001