www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4198&kat=1
Karjalaske-päevapidu Kihelkonnal

Möödunud nädalavahetusel korraldas Kihelkonna rahvamaja uus juhataja Sirje Huul karjalaskepäevapeo, kuhu oodati peolisi kostüümides või maskides.

Kohale tuligi rohkesti karjapoisse ja karjaplikasid, aga vallavanem Aivar Kallas koos abikaasa Moonicaga olid ehtsad peremees ja perenaine. Neil oli kaasas kringel ja lähkritäis piima, mida said kõik rüübata.

Õhtujuht Urmas Lehtsalu rääkis lugusid loomadest ja esitas naljanumbreid. Uus kultuurijuht jagas sõbradiplomeid neile, kes teda esimese nelja kuu jooksul kõige rohkem abistanud.

Siis jõudiski kätte peremehe etteaste, kus ta küsis rahvalt, kuidas nad oma kultuurijuhiga rahul on. Kuna kõik kohalolijad laususid tema kohta ainult kiidusõnu, siis valas vallavanem Sirjele vett pähe ning ristis ta nõnda alaliseks Kihelkonna valla kultuuritöötajaks.

Sirje Huul on töötanud Kihelkonnal neli kuud ja selle aja jooksul läbi viinud mitu tähtpäevaüritust, palju rahvast tuli naistepäevapeole, toimus vabariigi aastapäeva kontsert. Ka õpilastele on ta korraldanud peoõhtuid ja praegu õpitakse ühte lastenäidendit.

Sirje on tänulik vallavalitsusele, kelle korraldusel tehti rahvamajasse kaks uut ahju. Sel kuul on kavas teha jürituld maalinnal ja maituld Vikil. “Mõned inimesed pole harjunud enam koos käima,” arvas Sirje Huul, “kuid on neidki, kes alati kaasa tulevad ning eriti tublid on lasteaiakasvatajad, keda jätkub igale poole.”

TÕNU ANGER Meie Maa 05-04-2001