www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4165&kat=1
Provintsiteatripäeva peaauhinna sai Taritu näitering

Maakonna näiteringide päeval Salmel osales tänavu kaheksa näitemänguseltskonda, kellest zürii otsusega pälvisid laureaaditiitli Salme, Lümanda ja Taritu näitering. Taritulased kuulutati ühtlasi ka peaauhinna võitjaks.

Näiteringide ülevaatuse pikk tööpäev teatrikuu viimasel päeval Salme kultuurimajas algas kohaliku näiteringi etendusega “Oklahoma” ja lõppes õhtul hilja Laimjala näiteringi etteastega.

Vahepeal aga käisid lavalaudadel esinemas veel näitetrupid Lümandast, Tornimäelt, Taritust, Karjast, Kuressaarest ja Muhust.

Saalitäis rahvast jälgis salmelaste muusikali, kuid pealtvaatajaid jätkus teistelegi etendustele.

Lavastusi hindas zürii koosseisus Elmar Trink, Vendo Peebo, Tõnis Kipper ja Lea Kuldsepp ning üks esindaja igast näitemänguseltskonnast.

“Saaremaa on üks rikas maa, kus on nii palju andekaid inimesi,” kiitis Vendo Peebo. “Hea, et igal näitetrupil oli oma sõnum välja pakkuda, mis leidis vastukaja ka saalist,” lisas Elmar Trink.

Zürii otsuse kohaselt jagati välja hulgaliselt auhindu ja tiitleid ning kõigepealt peeti meeles näitejuhte Maire Sillaveed, Helle Kesküla, Ellen Teemust, Aina Tomsoni, Anne Auväärti ja Ingla Leisi, kes “oleksid kõik väärt kõige suuremat auhinda”.

Parimaks näitejuht-lavastajaks tunnistati seekord Helle Kesküla, parimaks naisnäitlejaks Aili Salong Taritust ja parimaks meesnäitlejaks Meelis Juhandi Salmelt.
Päeva parima üllataja aunimetuse omanikuks sai Ardo Kõrge Laimjalast ja teiseks üllatajaks valiti Ernst Sau Kuresaarest.

Parimaks muusikaliseks kujundajaks kinnitati Anne Auväärt Muhust etenduse eest “Tuhkatriinu” ja parimaks lavakunstnikuks kinnitati Leenamari Pirn, kes kujundas lava Taritu, Lümanda ja Laimjala etenduseks.

Parima kõrvalosatäitja aunimetuse pälvis naistest Helle Timm Salmelt ja meestest Toivo Prostang Taritust.

Teatripäev lõppes meeleoluka peoõhtuga, kus esinesid Salme taidlejad ning tantsuks mängisid Reet ja Ain.

Hommikupoole ööd sain jutujärjele Salme kultuurimaja direktori, näiteringide päeva ühe peakorraldaja Aili Nuumiga, kes istus väsinult, aga õnnelikuna peosaalis.

“Hirm oli suur, aga vist pidasin vastu,” lausus Aili. “Tahtsin, et kõik osavõtjad tunneksid ennast meie majas hästi koduselt. Eriti hea meel on aga selle üle, et osales palju näiteringe ja igaüks andis endast parima,” lisas ta.

Neile, kes ei saanud laupäeval Salmele sõita, avaneb võimalus minna vaatama provintsiteatripäeva kolme paremat etendust Kuressaare Linnateatrisse.
Juba 6. aprillil mängib Salme näitering seal “Oklahomat”.

Tõnu Anger Meie Maa 03-04-2001