www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4152&kat=1
Muhu kalatööstus kolmandat korda pankrotiseisus

Mitu kuud elu ja surma vahel vaakunud OÜ Muhu Kalatööstus sai ettevõtte ajaloos juba kolmanda pankrotiavalduse, kuna ei suutnud kaluritele enam raha maksta.

Äripäev Online kirjutas, et kõige rohkem on kalatööstus võlgu OÜ-le Keskpunkt. Võlasumma on 300 000 krooni ja firma juhi Andro Otsa väitel pole kalatööstus juba mitme kuu vältel võimeline raha ära maksma.

Muhu kalatööstus kuulub kinnisvarafirmale Rovania, mille juhatuse esimees Tarmo-Raivo Linntamm ütles Äripäevale, et asi on tõesti nukker.
“Kui raha peale ei saa, tõstan käed püsti,” lausus Linntamm ettevõtte seisu kommenteerides.

Praegu tehase ellujäämiseks investoreid otsiva Linntamme sõnul töötab tehas hästi, ettevõtte kuukäive on 1,5 miljonit krooni, ent võiks olla poole rohkem.

Muhu Kalatööstuse osakapital on 7,6 miljoni krooni. Osa tehasest on viidud vastavusse euronormidega, teise poole jaoks praegu raha napib. Tehases töötab 130 inimest.

Linntamm ütles, et tehase hoogsamaks käimapanemiseks on vaja raha peale saada, et kala sisse osta. Esmaspäeval on tal Sampo pangaga nõupidamine, kus otsustatakse, kas pank annab raha või mis ettevõttest üldse saab.

OÜ Rovania ostis pankrotistunud Muhu kalatööstuse varad 1999. aasta novembris Ühispangalt 4 miljoni krooniga, kes aga laenu peale ei andnud. Pank tahtis kohe 1,5 miljoni kroonist sissemakset, mille jaoks tuli raha laenata Optiva Pangast. Hansapank keeldus samuti laenu andmisest, kuna pangal oli endal mitu kalatehast hooldada.

Muhu kalatööstus on viimaste aastate jooksul pankrotistunud kaks korda. Enne OÜ Rovania omandisse minemist kuulus tööstus AS-ile Nirkon, mis pankrotistus 1999. aasta juulis. Nirkon sai tööstuse omanikuks pärast seda, kui firma 1995. aastal esimest korda pankrotti läks.

MM Meie Maa 31-03-2001