www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4147&kat=2
ERITEADE: Kaitseliit abistab lennukitega väikesaari

Täna, 1. aprillil, on Eestimaa taevas võimalik näha Kaitseliidu vastformeeritud lennueskadrilli demonstratsioonlendu. Kell 10 hommikul stardib Ämari lennuväljalt 26 lennumasinat, mis teevad päeva jooksul ringi peale tervele riigile.

Üle linnade lennates kasutavad Kaitseliidu piloodid spetsiaalseid suitsutekitamise vahendeid, mille tulemusena tekivad kevadisse sinitaevasse kollased kujundid. Sinise ja kollase värvikombinatsioon Eestimaa taevas tervitab kevadet ja kinnitab ühtlasi Eesti ning Rootsi jätkuvat sõprust.

Kollase jäljega eskadrilli võib vaadelda Tallinnas kella 10 ja 11 vahel, Tartu kohale peaksid lennukid jõudma kella 12 paiku ning Saare- ja Hiiumaa lennuhuvilised võiksid taevasse vaadata kell 13 ja 14 vahel.

Kaitseliidu Peastaabi ja Eesti Saarte Ühenduse vahel sõlmitud esialgse lepingu kohaselt alustavad Kaitseliidu lennueskadrilli lennukid juba uuest nädalast regulaarlende Eesti väikesaartele, mis halbade jääolude tõttu on praegu mandrist ära lõigatud.

Esialgse lepingu kohaselt abistavad Kaitseliidu lennukid transpordiga Abruka, Munalaiu, Kihnu, Vilsandi ja Prangli saarte elanikke, teatas Kaitseliidu pressiesindaja. Kulud katab Euroopa Liidu piiriäärsete alade toetuse fond.

MM Meie Maa 01-04-2001