www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4145&kat=1
FC Kuressaare alustab hooaega

Eesti jalgpallimeistrivõistluste meistriliigas täna Kuressaare staadionil hooaja avakohtumist pidav uuenenud koosseisuga FC Kuressaare on seadnud eesmärgiks kuuenda koha saavutamise.

Esimest aastat FC Kuressaaret treeniv Zaur Tšilingarašvili ütles Meie Maale, et hooaja eesmärk on koos meeskonnaga paika pandud. "Kuuendale kohale jõudmine on raske, aga proovime," märkis treener, rõhutades, et määravaks saab noorte mängijate psühholoogiline vastupidavus.

Tšilingarašvili sõnul on ettevalmistus hooajaks kulgenud normaalselt ja plaanide kohaselt. "Kontrollmänge tugevate vastastega on olnud piisavalt nii Eestis, Leedus, kui Lätis," märkis treener, kes ei tee numbrit sellest, et enamuses mängudest tuli vastastele alla jääda.

"Uue meeskonna loomisel tuli palju eksperimenteerida ja mängijatele sobivad positsioonid leida," täheldas meie esindusmeeskonna juhendaja. "Vaatame, kuidas mängitakse meistrivõistlustel," lisas ta.

Meeskonna plussideks peab treener mängijate noorust ja soovi ennast kõrgemate eesmärkide saavutamise nimel tõestada. FC Kuressaare nõrkused jätab Tšilingarašvili enda teada, märkides vaid, et nagu igal maailma võistkonnal, on ka tema juhendataval meeskonnal nõrgad kohad.

Kidakeelne on treener ka esimese vastase TVMK vastu valitava taktika suhtes. "See on veel saladus, ma ei armasta enne mängu kaarte paljastada," lausus Tšilingarašvili.

ALVER KIVI Meie Maa 31-03-2001