www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4120&kat=1
Meeste tants Kuressaare Linnateatris

11. aprillil jõuab kahe Eesti nüüdistantsu tipptegija Mart Kangro ja Raido Mägi sooloetendus Kuressaare Linnateatrisse.

Raido on õpetanud Viljandi Kultuurikolledžis noori tantsijaid juba aastaid, sellest aastast õpetab ta noori näitlejaid Lavakunstikateedris. Mart on tantsija "Estonia" balletitrupis.

Meeste tantsu on Eestis vähe tehtud ja esitatud, ikka seostuvad tantsuga naised. Seekord on kõik teisiti, ka liigutused on erinevad, erinevad kõigest, mis enne nähtud – nad tulevad meestantsijate kehast ja mõtetest.

Mart ja Raido on ennast tõestanud juba korduvalt trupiga tehtud töödes, nüüd on aeg küps panna ennast proovile soolotantsija-lavastajana. Kuigi üles astutakse ühel õhtul, on tegemist kahe erineva elutunnetusega inimese loominguga.

Raido Mägi "Meelega" eksperimenteerib tantsija kehaga ja selle tunnetusega. Mida ja millise meelega, seda näeb ainult vaataja.

Mart Kangro on öelnud oma etenduse "Start. Based on a true story" kohta: "See on minu lähiminevikus aset leidnud ja huvitavana tundunud erinevate tegevuste – abstraktsete mängude, mingi kuju leidnud tantsuliste otsingute vaheetappide, minu valdusesse sattunud materjalide ja läbielatud kogemuste ning järeleandmatute ideede füüsiliste kehastuste ühepajatoit."

Kahe Eesti meestantsija/koreograafi uued tööd on tähelepanu äratanud ka välismaal. Märtsikuus viibisid mõlemad tantsijad Stockholmi Stadsteater'is toimuval Panacea festivalil, kus peale eestlaste osalesid veel Euroopa tantsumaailma tipud – Jonathan Burrows, Vera Mantero, Xavier Le Roy, Jerome Bel, Thomas Lehman jt.

Mõlemas töös on muusika poole pealt kaasalöömas Taavi Kerikmäe ning valguskujunduse osas Tõnno Toomra.

Kohtumiseni 11. aprillil kell 19.00 Kuressaare Linnateatris.

Kaja Kann, produtsent Meie Maa 30-03-2001