www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4115&kat=5
Kärdla volikogus loeti raha

Linnapea Rinno Lige märkis Kärdla linnavolikogu istungil tunnustavalt ära Mare Murumetsa kodanikualgatuse – raha kogumise audiomeetri ostmiseks - ning linnavolikogu istungi viimase päevakorrapunkti “Muud küsimused” alla lisati rahalugemine.

Pärast pitseeritud kogumiskasti avamist ja raha kokku lugemist selgus, et kastis oli täpselt 2182 krooni ja 10 senti. Inge Taltsi oletuste järgi peaks vastav seade maksma ligikaudu kolm ja pool tuhat krooni. Linnavolikogu esimehe Erki Tamme algatusel suleti kogumiskast taas, et kogumist jätkata ning volikogu liikmed panid kasti oma annetused. Lõplik korjanduse summa peaks tõenäoliselt selguma pärast seda, kui linnavalitsus on korraldanud järelkorjanduse, et vajalik summa kokku saada.

Probleem korjanduse adressaadiga on mingil moel siiski veel üleval, sest kui raha annetasid kõik hiidlased, oleks audiomeeter pidanud kuuluma tõepoolest Hiiumaa Haiglale, et ka perearstid mujalt saarelt saaksid inimesi vajadusel sinna suunata. Kärdla Perearstikeskus teenindab vaid Kärdla linna elanikke.

Harda Roosna Hiiu Leht 29-03-2001