www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4106&kat=5
Linnapreemiat antakse viimase aasta töö järgi

5. aprillini oodatakse linnavalitsuses ettepanekuid linnapreemia kandidaatide osas. Linnapea Rinno Lige rõhutas, et linnapreemiat antakse välja viimase aasta töö eest. Elutööd hinnatakse Kärdla aukodanike perre võtmisega.

Linnavalitsus on otsustanud volikogule esitada linnapreemia kandidaatideks Viljo Liik, Ott Epner ja Mare Murumets. Viljo Liik on salvestanud baptistikoguduse koori esinemisi ja andnud välja kasseti, ta on juhatanud baptistikoguduse koore aastakümnete vältel. Ott Epner korraldab jahtklubi DAGÖ tegevust ja kasvatab spordinoori. Mare Murumets algatas annetuste kogumise perearstidele audiomeetri muretsemiseks.

Sponsoripreemia kandidaatideks on linnavalitsuse poolt pakutud AS M ja P Nurst, AS Hiiu Kalur, AS Hiiumaa Mereagentuur ja eraisik Raivo Klaas linnaüritustele materiaalse toe osutamise eest. Linnavalitsus teeb ettepaneku ka Kaitseliidu tegevust ära märkida.

Kolmapäevaks oli linnavalitsusele esitatud veel kolm linnapreemia kandidaati. Alice Aaslepp, pikaaegne tervishoiutöötaja, Kärdla vaimsuse kandja ning kirja- ja pildimaterjali koguja. Leo Kaldma, üks telefonivõrgu rajajaid linnas, korralik töömees ja rahvatantsija. Aune Ork, eluaegne töö kooride ja ansamblitega. Sponsoripreemiale on esitatud AS Jetoil, Hiiumaa Tarbijate Ühistu (kahe organisatsiooni poolt) ja Ahti Meriläinen kui noorkalurite ringi toetaja Virolahtist.

Kärdla kodanikel ja organisatsioonidel on võimalus näidata oma poolehoidu erinevatele kandidaatidele või esitada uusi 5. aprillini.

Anu Pallas Hiiu Leht 29-03-2001