www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=4064&kat=2
Kolmikliit ei välista valitsusremonti

Isamaaliidu esimees peaminister Mart Laar ja koalitsiooninõukogu esimees Mõõdukate liider Andres Tarand tunnistasid eile, et valitsusremont vääriks kaalumist, kuid toonitasid, et koalitsioonierakonnad pole sel teemal veel läbirääkimisi alustanud.

Laar kinnitas, et 24. märtsil 1999 ametisse astunud valitsuskabinetis ei toimu muudatusi enne, kui koalitsiooninõukogu on lähinädalatel heaks kiitnud reglemendi, mille alusel ministrite väljavahetamine toimub. Laari sõnul ei tulnud talle üllatusena president Lennart Meri arvamus, et kiire valitsusremont suurendab praeguse koalitsiooni väljavaateid järgmistel parlamendivalimistel ning tõdes, et mõne ministri väljavahetamine tõstaks kindlasti tema kui peaministri mainet.

Eelmine peaminister Mart Siimann aga peab poliitiliste pingete maandamiseks kõige otstarbekamaks Mart Laari tagasiastumist, kuna valitsuse jätkamine praeguses koosseisus kindlustaks valimisvõidu opositsioonile.

Nii majandusminister Mihkel Pärnoja (Mõõdukad) kui teede- ja sideminister Toivo Jürgenson (Isamaaliit), keda ajakirjandus peab kõige ebapopulaarsemateks valitsuse liikmeteks, on teatanud, et nad ei astu ise ametist tagasi. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Meelis Atoneni hinnangul oleks valitsusremondi käigus õige liita majandusministeerium ning teede- ja sideministeerium ning kaotada rahvastikuministri ja regionaalministri ametikohad.

MM/BNS BNS 28-03-2001