www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3995&kat=2
Rahvaliit muretseb uute seaduste pärast

Eestimaa Rahvaliit avaldas eile muret kavandatavate seadusemuudatuste pärast, mis puudutavad eelkõige vanureid ja lapsetoetuste saajaid.

Avaldades nördimust, et 500-kroonine toimetulekupiir on muutmata 1997. aasta 1. novembrist, nõuab Rahvaliit, et toimetulekupiiri määra arvestamisel tuleb lähtuda tarbijahinnaindeksist.
Kui tarbijahinnaindeks on eelmise aasta detsembriga võrreldes kasvanud kolm protsenti või rohkem, peab valitsus algatama toimetulekupiiri määra suurendamise eelnõu aasta kestel.

Rahvaliit kinnitas, et lapsetoetust ei tohiks arvata pere sissetuleku hulka toimetulekutoetuse määramisel ja õpilasi ning üliõpilasi, kes on õpingute tõttu sunnitud kodust eemal olema, ei saa siduda vanemate elukohaga ning seada toimetulekutoetust sellest sõltuvaks.

Tervishoiukorralduse seaduse eelnõule on Rahvaliidu fraktsioon teinud muudatusettepaneku, mille sisseviimine seadusse välistaks pääste- ja kiirabi ülesehitamise ainult turumajanduslikule alusele ning säilitaks ka riiklikud ja munitsipaalsed pääste- ja kiirabi osutavad organisatsioonid.

Rahvaliidu fraktsioon tegi ettepaneku anda arstiabi ka ravikindlustusega hõlmamata isikutele, et ära hoida nende haiguse ägenemine või tervise halvenemine.

MM/BNS BNS 23-03-2001