www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3988&kat=1
Henno Käo kohtus Orissaare lastega

Tunnustatud lastekirjanik ja raamatukunstnik Henno Käo kohtus 7. märtsil Orissaare Gümnaasiumi ja internaatkooli arvukate noorte raamatusõpradega.

1.-6. klassi lapsed olid ürituseks põhjalikult valmistunud. Kohtumisele eelnenud pooleteise kuu jooksul lugesid nad kirjaniku teoseid ja kirjutasid oma muljetest lood. Samuti võis kirjutada teemal ”Kui ma oleksin Henno Käo”.
Lastele olid abilisteks õpetajad ja raamatukogutöötaja Elna Ots.

Kultuurimajas juhtis kohtumist õpetaja Helvi Vann. Kohtumise algul lugesidki 5. klassi õpilased Karel Kallas, Kristiina Muru, Liisa Luht, Kätlin Kiir, Maris Põlluäär ja Karmo Sülla ette laste kirjatöid. Henno Käo arvates olid lapsed tema olemuse üpris täpselt ära tabanud ja vaid paari asjaga mindi mööda.

Henno Käo rääkis ka lastele oma lapsepõlvest, karjas- ja koolis käimisest. Selle kinnituseks luges ette ka luuletuse “Ilus lapsepõlv”. Kirjaniku joonistajaanne lõi välja juba varases koolipõlves ja tema koolivihikud said õppetundides igasuguseid pilte täis. Reaalained talle eriti ei meeldinud.

Veel rääkis kirjanik oma loometööst, sellest, kuidas sünnivad teosed. Kõik algab ühest heast mõttest, mida tuleb kohe kirja panema hakata. Kui käsikiri on valmis, tuleb see viia trükikotta, kus raamatut tegema hakatakse.

III klassi tüdrukud Marja Noot ja Angelica Õunapuu esitasid Käo luuletusi.

Kirjanik oli kaasa toonud oma raamatute originaaljoonistused, mille vastu tundsid lapsed eriti suurt huvi, sest nüüd said nad tuttavaid raamatupilte kirjaniku enda poolt joonistatutega võrrelda.

Praeguseks on Henno Käolt ilmunud 16 raamatut ja ilmumas on 17. pealkirjaga “Printsuss”. Ka selle pealkirja põhjendas autor ilusasti ära, sest kirjutusmasin ei tahtnud “e” tähte trükkida.

Kirjanik oli kaasa toonud lastele müümiseks oma raamatuid ja lapsed olid ka aktiivsed ostjad ja autogrammide küsijad. Kuna kultuurimaja saal kõiki soovijaid korraga ära ei mahutanud, toimus teine kohtumine veel internaatkoolis.

AIMI PITK Meie Maa 22-03-2001