www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3983&kat=1
Salme lapsed laulsid kevade tervituseks

Salme valla igakevadine laste lauluvõistlus “Salme Laululind” korraldati tänavu juba kaheksandat korda ja eelvooru 80-st esinejast pääsesid lõppvooru võistluskontserdile ligemale pooled.

Laulud õpetasid lastele selgeks kooli muusikaõpetajad Mirle Arge ja Anita Kangur ning lasteaia muusikaline kasvataja Karin Pulk. Noori soliste saatis instrumentaalansambel koosseisus Anita Kangur või Karin Pulk klaveril, Aivar Virves basskitarril ja Oliver Kilter löökriistadel ning lauljaid hindas žürii koosseisus Lea Kuldsepp, Krista Lember, Mai Rand, Merike Merilo, Mall Tuisk ja Lea Lääts. Kontserdikava juhtis Meelis Juhandi ning teda abistasid kooliõpilased Mariliis Sirkel ja Margus Rajaver.

Kolmeaastaste laululaste hulgas tunnistati esikoha vääriliseks Teele Tilts ja eripreemia sai sama vana Angela Kiil. Žürii otsuse kohaselt sai nelja-aastaste lauljate seast esikoha Laura Põld, kuueaastaste seast Hedi Remm ja seitsmeaastaste seast Riho Timm.

Kaheksa-aastaste laululaste parim oli Helina Pesukov ja eriauhind emotsionaalse esituse eest määrati sama vana Kertu Ruttule.

Võitjaks tuli ka üheksa aastane Maris Pulk ja tulevikulootuse eriauhinna pälvis sama vana Gerli Merivald.

Kümneaastaste esinejate hulgas oli parim Eda Timm ning eripreemia anti Allar Pulgale ja Kalmar Sepale.

Esikoha võitsid oma vanuseklassis 11-aastane Illimar Kilter, 12-aastane Juhan Ungru, 13-aastane Marika Aasa, 14-aastane Kaidi Salong ja 15-aastane Gerle Põld.

Duettidest oli parim õdede Birgit ja Kaidi Salongi duett lauluga “Ding-dong”.

Publiku preemia (pealtvaatajaid oli 120 ringis) võitis Margus Rajaver ja kultuurimaja eripreemia hea ning julge esinemise eest sai Sander Sadam.

“Kahju, et kolm last pidid haiguse tõttu võistluskontserdist eemale jääma,” kurtis Salme kultuurimaja direktor Aili Nuum ja lisas: “Soovin, et meie lastel oleks ikka laulud suus ning et vanematel ja õpetajatel oleks aega ning tahtmist neid õpetada ja suunata.”

TÕNU ANGER Meie Maa 22-03-2001