www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3883&kat=1
Vahekohus jättis Merko Ehituse kaebuse rahuldamata

Riigihangete ameti vahekohus ei rahuldanud AS-i Merko Ehitus kaebust Kuressaare linnavalitsuse tegevuse suhtes, mis väidetavalt soosis ehituskonkursil ehitusfirmat Tesman.

Merko Ehitus taotles Kuressaare linnavalitsuse 16. veebruaril tehtud otsuse tühistamist. Selle otsusega tunnistas linnavalitsus Kuressaare konverentsihoone ehituskonkursi parimaks pakkujaks AS-i Tesman. Vahekohus otsustas Merko Ehituse taotlust mitte rahuldada.

Üks vahekohtu liige jäi eriarvamusele ning soovis taotluse rahuldamist.

Möödunud nädalal AS-i Tesman konkursivõidu vaidlustanud Merko Ehituse peadirektor Tõnu Toomik on öelnud, et Merko ei lepi otsusega, mis kuulutas võitjaks kõrgema pakkumise teinud ja samas väiksema usaldusväärusega firma.

Toomiku sõnul olid Kuressaare konverentsikeskuse ehituspakkumise olulisemateks kriteeriumiteks pakkumise suurus ning firma tuntus ja usaldusväärsus.

Kui Merko lubas kultuurikeskuse valmis ehitada 28 261 000 krooni eest, siis AS Tesmani pakkumine oli 28 615 000 krooni. Ka on Eesti suurim ehitusfirma Merko Toomiku hinnangul usaldusväärsem ettevõte kui Tesman.

Merko peadirektori väitel tundub talle, et konkursi võitja oli varem kokku lepitud.
Toomiku sõnul oli nende vahekohtusse pöördumise mõte eelkõige avalikkuse teavitamine taoliste konkursside olemusest.

MM/BNS BNS 15-03-2001