www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3856&kat=5
Kaarel Kruusmägi tutvus olümpiaveega

23. veebruarist kuni 3. märtsini toimus Vahemere ääres asuvas 2008. aasta olümpialinnas Hyeris Euroopa parimatele klassi purjetajatele mõeldud treeninglaager.

Laagrisse oli kutsutud 66 noorpurjetajat 10 riigist. Eestit esindasid Kaarel Kruusmägi Hiiumaalt ja Risto Riim Saaremaalt.

Peatreeneriks oli taanlane, kes hetkel peab treeneriametit USA-s.

Päevakava oli tihedalt sisustatud. Päev algas kell 8 ja lõppes kell 8 õhtul. Sinna vahele mahtusid treeningud merel, loengud õppeklassis, igapäevane kontrollvõistlus.

Kõik treeningud merel ja maal toimusid inglise keeles, mis andis ka hea keelepraktika. Ilmastik purjetajaid eriti ei soosinud, sadas palju vihma ja oli tugev tuul. Õhutemperatuur vahemikus +5 kuni +12 ja merevesi +13 kraadi.

Ilmale vaatamata käidi merel ja peeti ettenähtud sõidud ära. Võistluste kokkuvõttes saavutas Kaarel 18 koha, millega võib igati rahul olla, arvestades tema vanust ja seda, et viimati istus poiss paadis oktoobri alguses.

Kohapeal selgus, et enamik purjetajatest sõidavad aastaringselt, pidades ainult ühe kuu pausi. See on väga oluline arenguks, et ei kaoks ära paadi tunnetus.

Võimalus laagris õpitut rakendada avaneb Kaarel Kruusmägil juba aprillis kõrgetasemelistel võistlustel Hollandis, kuhu kutsuti ta tänu heale esinemisele Prantsusmaal.

Ja miks ka mitte pidada sümboolseks tutvumist ülejärgmiste olümpiamängude purjeregati toimumiskohaga. Kaarel on just nii vana, et võib Eestit esindada 2008. aasta olümpiamängudel. Praegune areng ja purjetada tahtmine lubab seda igati loota, kui ainult toetajaid leidub.

Purjetamine on väga kallis spordiala ja ainult vanemate toetusele lootma jäädes ei ole võimalik kõrgeid tulemusi saavutada.

Argo Kruusimägi Hiiu Leht 13-03-2001