www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3853&kat=5
Ühinemisläbirääkimised algamas

Kõrgessaare valla volikogul teavitas volikogu esimees Harri Kattel volikogu liikmeid, et HOLis heidetakse ette, miks ühinemisläbirääkimiste ettepanekuga välja tulnud Kõrgessaare valla volikogu ei kutsu kokku vastavat komisjoni.

Volikogu liige Agu Kohari kinnitas, et selleks polnud seni veel õige aeg. Tema sõnul on valdade ühinemiseks kaks võimalust; üks oleks algatada ühinemine valdade poolt ja kui mõni vald ei nõustu, lõpetada vastav menetlus või jätkata asja arutamist. Teine võimalus on tõenäoliselt sundkorras ühinemine. Kohari soovitas teha ettepaneku esindaja saatmiseks läbirääkimistele ka Emmaste vallale, kus ollakse kindlalt ühinemise vastu. Paari lähinädala jooksul korraldatakse ühinemisläbirääkimiste komisjoni töökogunemine, millel osaleb ka maavanem.

Komisjoni sekretäriks saab tõenäoliselt maavanema nõunik Tammo Esta. Kohari arvates nägid pärast minister Tarmo Looduse visiiti ka kaks äraootaval seisukohal olevat Hiiumaa valda, et rong, millest nad maha võivad jääda, võib hea rong olla.

Harda Roosna Hiiu Leht 13-03-2001