www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3840&kat=1
Rahvatantsupidu Tornimäel

Naistepäeva õhtu tõi Tornimäe rahvamajja arvukalt erinevas eas peokülalisi, kes kõik tahtsid osa saada rahvatantsu- ja muusikaüritusest “Maa tuleb täita lastega”.

Korraldaja-lavastaja Ene Laak tähistas üritusega kalendrist kadunud naistepäeva ja oma suvel 25 tööaasta täitumist rahvatantsujuhina Saaremaal.

Saalitäie rahvast kokku toonud ja pidulikus meeleolus alanud õhtu laulis avatuks Tornimäe kultuurimaja populaarne segaansambel eesti rahvalauluga “Pidu hakkab”, mille saatel esitas oma esimese samanimelise rahvatantsu ka rahvamaja segarühm. Oma teise tantsu esitasid nad meeskvarteti laulu “Kodukotus” saatel.

Lavalised üllatused haarasid vaatajat üha enam kaasa kui tantsima tulid OG II klassi pisikesed tantsupaarid, kes segaansambli esitatud laulu “Emakene-memmekene” saatel esitasid samanimelise rahvatantsu.

Rohelistes seelikutes ja mustades pükstes ning kollastes OG T-särkides segarühma tantsijad esitasid hoogsad “Kõpus käigu” ja “Naljapolka”.

Koos 3. klassi muhu rahvariietes tantsijatega esitati “Galopiga polka” ja “Hoppaa”. 5.-6. klassi segarühm esitas lõbusa “Polka-mazurka”. Palava aplausiga tänatud tantsulaste asemele tulid lavale segarühm oma “Kolme kandi loo” tantsuga ja meeskvartett.

Kava esimesse ossa mahtusid ka Tornimäe põhikooli tütarlaste ansambli esinemine ja Tornimäe mitmekordne laululind Karin Kuusemäe laulis koos emaga ilusa laulu “Ma lähen koju”. Lapseea ja nooruse teema lõpetas armastuse teema asemeletulek. Meeskvarteti lauldud laulu “Mõtted” saatel esitas segarühm tervitustantsu “Pulmapäev”. Kava järgneva osa moodustas mereteemaline popurrii. Meeskvartett (Laak, Raev, Kabur, Pärtel) ja segaansambel (lisaks nimetatud meestele naislauljad Prii, Kuusemäe, Saulin, Pärtel) esitasid populaarseid merelaule, mille saatel tantsisid valgetes riietes Pöide Piigad.

Segarühma esitatud hoogne “Vanaisa polka” ja piigade tantsitud “Lustilugu” ning “Kodusolemise tants” esitati kvarteti lauldud laulude “Vanaisa polka”, “Ma läen koju” ja “Ma tahaksin kodus olla” saatel.

Eesti autorite luulekava OG õpilase Pärteli esituses aitas kava mõtteliselt ühte siduda. Laule aitasid selgeks õppida Anne Palu ja Õie Pärtel.

Segaansambli lõpulauludega “Paljugi võiks öelda veel” ja “Maa tuleb täita lastega” saigi mosaiiketendus läbi. Lavale ja kõrvaltreppidele tulid veel kord välja kõik need ligi sadakond esinejat, keda tänati aplausi ja tänusõnadega.

AIMI PITK Meie Maa 13-03-2001