www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3830&kat=1
Saaremaa valdade VII talimängud võitsid Kärla ja Mustjala

Talimängudel osales kolmteist valda
Saaremaa valdade VII talimängudel, kus osales kolmteist valda oli esimeses grupis parim Kärla ja teises grupis Mustjala vald.

Üldkokkuvõte

Esimene grupp – elanike arvuga üle 1500:
1. Kärla 76 (spordijuht Raivo Uus),
2. Leisi 74 (Arvo Lepp),
3. Pihtla 70 (Kaljo Tuuling),
4. Valjala 68 (Ene Kask),
5. Kaarma 67 (Tarmo Mändla),
6. Muhu 51 (Kalev Kütt),
7. Orissaare 49,5 (Krista Riik).

Teine grupp – elanike arvuga alla 1500:
1. Mustjala 64,5 (Kalle Kolter),
2. Salme 46 (Meelis Juhandi),
3. Kihelkonna 39,5 (Sveta Lepik),
4. Laimjala 22,5 (Taimo Antsaar),
5. Lümanda 17 (Urve Vakker),
6. Pöide 11 (Külli Välisson),
7. Torgu 0 (Tiit Pruul).

Viimased võitjad selgusid Kärlal

Paremad vallad kabes, sangpommi mitmevõistluses ja naiste korvpallis selgusid pühapäeval Kärlal.

Sangpommis tugevamad Leisi mehed

Kärla Põhikoolis peetud sangpommi mitmevõistluses võisteldi 24 kg sangpommidega kahe käega tõukamises ja mõlema käega rebimises, kusjuures rebimises läks arvesse nõrgema käe tulemus.

Tulemused:
-65 kg: 1. Kalmer Kukk Leisi 8+23, 2. Tarmo Teder Kärla 8+13, 3. Allar Kulla Mustjala 1+12.
-70 kg: 1. Tarmo Mändla Kaarma 12+47, 2. Tanel Kukk Leisi 20+37, 3. Ago Kokk Kaarma 16+40.
-80 kg: 1. Heikki Vaher Mustjala 17+70, 2. Mihkel Vinkel Leisi 21+49, 3. Marko Siinvert Mustjala 24+44.
-90 kg: 1. Kalmer Jõgi Leisi 30+75, 2. Priit Miller Mustjala 22+70, 3. Jaan Vichmann Kärla 30+60.
-100 kg: 1. Rein Kuusk Kärla 25+20, 2. Raivo Heinmets Mustjala 10+20.
+100 kg: 1. Tõnu Tüür Muhu 31+40, 2. Ülo Kannisto Kärla 33+39, 3. Ülo Põld Mustjala 22+10.

Võistkondlik paremusjärjestus: 1. Leisi 37, 2. Mustjala 35, 3. Kärla 33, 4. Kaarma 31,5; 5. Muhu 10 ja 6. Pihtla 2 punkti.

Naiste korvpallis taas parim Kihelkonna

Kärla spordihoones mängitud finaalturniiri tulemused: Kihelkonna – Orissaare 73:33, Kihelkonna – Valjala 76:14, Kärla – Orissaare 54:28, Kärla – Valjala 64:29.

Talimängudel on seni kõik naistekorvpalliturniirid võitnud Kihelkonna, nii ka tänavu. Kuldmedalid võitnud naiskonnas mängisid: Monica Kallas, Liise Kallas, Merle Lindmets, Janne Salumaa, Raja Gumanenko, Iige Luup, Triin Lepik, Sveta Lepik, Mari Laanekivi ja Reet Loode.

Hõbemedalid võitnud Kärla naiskonnas mängisid: Riine Mikus, Reelika Mikus, Maare Lindmets, Katrin Mesila, Maret Arge, Mersi Saar, Külli Naagel ja Kadi Kabel.

Orissaare naiskond on olnud kõikidel mängudel esikolmikus, seekord pronksmedalid: Reine Väli, Sirli Viil, Ruth Villem, Kati Reispass, Aurika Vaho, Krista Riik, Ly Aer, Kariina Maltis ja Margit Viil. Neljanda koha sai Valjala ja viienda Salme naiskond.

SIIM VESKI, Saaremaa Valdade Spordiliidu esimees Meie Maa 13-03-2001