www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3795&kat=5
Nukuteater avas teatrikuu

3. märtsi keskpäeval võis näha väga kirjut seltskonda – väikesi ja suuri, poisse ja tüdrukuid – sisenemas Vabaduse tn. 8 maja uksest. Muidugi, Kärdla Nukuteatri kuulutus lubas ju näidata näidendit, mängida mänge, pakkuda üht-teist puhvetist.

Nii mõnigi varem saabuja arvas, et on hoopis hiljaks jäänud, sest pill juba hüüdis, lapsed laulsid. Tegelikult harjutasid nukuteatri folklooriprogrammi lapsed oma kava, millega sel päeval ei esinetud.

Monoetendus ”Piibeleheneiu“

Teatrikuu avaüritus algas Lea Sibul-Poola monoetendusega “Piibeleheneiu”. Saal oli viimse piirini täis ja lapsed lustisid kaasa mängida nii maasikaõieneiude ansamblis kui rohutirtsude orkestris.

Peale etendust üllatas AVE VITA! trupp oma ootamatu teatrikuutervitusega ja sõnumiga Gotlandilt, et meie nukufestivalile aprillis saabub arvatavasti ka A. Alavainu ammune tuttav ja väga eriline nukunäitleja Towan Obrador.

Edasi jätkus töö nn. sektsioonides. Osa lapsi tahtis kaasa lüüa ühismängudes, osa joonistusvõistluses. Mõni jõudis tegutseda kahel rindel.

Parimad teatrikuuteemalised joonistused selgitati hääletustulemusena samuti välja. Nende autoriteks osutusid Anne-Mai Pall, Kadi-Ell Tähiste, Maris Hinno.

Auhindadeks kommipakid. Maiustusi võisid puhvetist osta kõik külastajad. Aitäh siinkohal “Näkitiigi” kauplusele hea koostöö eest!

Teatrikuu aga kestab

Kärdla Nukuteater pakub etendusi oma ruumides, kuid sõidab soovi korral ka lasteasutustesse. Peagi külastame näiteks “Vigri” lasteaeda ja Käina kooli.

Ühtlasi olgu meelde tuletatud lasteloominguvõistlus pealkirjaga “Maskott nukufestivalile”Suur Sirmik””.

Kärdla Nukuteater saatis juba jaanuaris kõigile Hiiumaa koolidele üleskutse selles osaleda.Oleks tore, kui lapsed märtsi lõpuks oma joonistused ja meisterdused valmis saaksid.

Aprillis on kavas parimatest töödest näitus Kärdla Nukuteatris. Auhindamine toimub nukufestivali “Suur Sirmik” raames 19.-21. aprillil.

Kärdla Nukuteatris tegutseb praegu 30 last, keda juhendavad Lea Sibul-Poola, Maimo Hõbessaar ja Kersti Ojasalu.Tänavused kaugemad eesmärgid on mais toimuv rahvasvaheline nukufestival Viljandis ning juulis toimuv Baltica folkloorifestival Tallinnas.

Lähim suurüritus on aga juba eeloleval laupäeval, 10. märtsil ja see on Hiiumaa koolide teatripäev, kus astub üles ka Kärdla Nukuteater.

Kersti Ojasalu Hiiu Leht 08-03-2001