www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3793&kat=2
Valitsusliit alustas uue riigieelarve arutelu

Valitsus kavatseb tänavu 2002. aasta riigieelarve arutelu viia laiemale pinnale varases faasis, et eelarvet ei tabaks selle vastuvõtmise eel üllatused.

Kõik kolm valitsusparteid on juba esitlenud oma eelarve-eelistusi. Reformierakonna eelistused tuleva aasta riigieelarves on e-Eesti ja madala maksukoormuse säilitamine, Isamaaliit aga peab 2002. aasta eelarveprioriteetideks sisejulgeolekut, õpetajate palgatõusu ja paljulapseliste perede toetamist, samuti kohalike omavalitsuste eelarvete suurendamist, mis tähendaks eelkõige sotsiaalsfääri üleandmist kohalikele eelarvetele. Mõõdukate eelistused järgmise aasta riigieelarves on tööpuuduse vähendamine, lastetoetuste suurendamine ning teadus- ja arendustegevus.

20. märtsiks peab valmima esimene koondülevaade ministeeriumide eelistustest ja soovitud summadest, mis rahandusminister Siim Kallase sõnul on nagu alati võimalikust eelarvemahust miljardeid kroone rohkem.

Jätkuvalt rõhutab Kallas lähtekohtades tasakaalus eelarve vajadust, see võib minna pisut miinusesse vaid pensionireformi kulude arvel.

Tuleva aasta eelarve maht võib koos kuni 1,1 miljardi kroonise välisabiga olla kuni 33,3 miljardit krooni. Selle aasta eelarve maht on 29,8 miljardit krooni, seega plaanib valitsus tulevaks aastaks võrreldavates mahtudes umbes kaheksaprotsendilist eelarvekasvu.

MM/BNS BNS 08-03-2001