www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3788&kat=2
Ettevõtjad tahavad muuta Eesti esimeseks internetimaaks

Kolmapäeval Tallinnas esitletud üle-Eestiline projekt "Vaata maailma" on suurim erasektori ja riigi koostööprojekt, mis Eestis kunagi algatatud, ütles peaministri teadusnõunik Linnar Viik ajalehele Eesti Päevaleht.

"Projekti strateegiline eesmärk on viia Eesti 2003. aastaks Interneti kasutamise suhtarvult maailma tippu," lausus Viik. "Eestis tuleb luua selline keskkond, et kõigil on võimalus Internetti kasutada ja kõik teavad, miks ja kuidas seda kasutada."

Praegu on maailmas kõige rohkem interneti kasutajaid Soomes, kus 54 protsenti 15-74-aastatest elanikest on viimase poole aasta jooksul kasutanud Internetti. Eestis oli detsembris sama protsent 31, kirjutas ajaleht.

Hansapanga eestvedamisel sündinud projekti on erafirmad hoidnud seni saladuses, kuna nad pole veel täpselt kokku leppinud summat, millega kavatsetakse toetada riigi infotehnoloogilist lahendust.

Eesti Päevaleht kirjutas, et projekti esialgne rahaline maht on üle 150 miljoni krooni, millest suurema osa annavad Hansapank kui projekti algataja ja Eesti Telekomi gruppi kuuluvad firmad.

MM/BNS BNS 08-03-2001