www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3737&kat=1
Liinileping ei luba laevakompaniilt piletimüüki võtta

Riigi soov võtta Saaremaa Laevakompaniilt (SLK) piletimüük ja anda see märtsist sadamaid haldavale Saarte Liinidele venib, sest seda ei võimalda vedajaga sõlmitud liinileping, kirjutas Äripäev.

“Praamipiletite müügi üleandmine Saarte Liinid on teatud mõttes raskendatud, sest senine liinileping näeb ette, et piletimüüki korraldab SLK,” ütles teede- ja sideministeeriumi merendusosakonna juhataja asetäitja Aare Oll.

Ta lisas, et laevafirma pole enne liinilepingu muutmist nõus piletimüüki üle andma ning praegu peab ministeerium SLKga selleteemalisi läbirääkimisi.
Oll polnud nõus arvamusega, et sellised läbirääkimised võiks viia asja venitamiseni kaugele tulevikku. “Piletimüügi üleandmine on praegu päevakorras,” märkis ta.

Saarte Liinide juhatuse esimees Ants Tammleht ütles, et ettevõte oleks valmis kohe alustama piletimüügiga. Samas ei saa aga Saarte Liinid alustada omapoolseid läbirääkimisi SLKga piletimüügi ülevõtmiseks enne, kui ministeerium on laevafirmaga liinilepingu muutmise osas üksmeele leidnud.

Tammlehe sõnul on Saarte Liinidel piletimüügiga alustamiseks kaks tingimust. “Esiteks oleme siis operaatoriks, mitte hindade väljatöötajaks, ning teiseks tahame piletimüügiga kaasnevate kulude kompenseerimist,” lausus ta.

SLK tegevdirektor Tõnis Rihvk ei osanud prognoosida, kui kaua kestavad läbirääkimised ministeeriumiga liinilepingu muutmise osas. “Praegu oleme kirjavahetuses,” tõdes ta. Varem on SLK arvustanud ministeeriumi taotlust võtta laevafirmalt piletimüük, et muuta raha liikumine riigidotatsiooni saavas laevafirmas läbipaistvamaks.

MM/BNS BNS 06-03-2001